Bizimle iletişime geçiniz

Müzik

Efsane Albüm 36 Yaşında

Michael Jackson’un rekortmen albümü Thriller 36 yıl önce 30 Kasım 1982’de satışa sunuldu. İlk haftalarda eleştiri alan albüm, hit şarkı Billie Jean’le birlikte yükselişe geçti.

1983 ve 84 boyunca toplamda 37 hafta Billboard 200 listesinde yer alan albüm 40 milyon satış rakamını geçerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Ödül Rekortmeni Albüm

1984 Grammy Ödülleri’nde sekiz dalda ödül alan Thriller, 25. yılı olan 2008’de “Thriller 25” adlı yeni bir sürümle tekrar yayınlandı.

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

Truva Operası, Moskova sahnelerinde

2019 Türkiye-Rusya Karşılıklı Kültür ve Turizm Yılı, 8 Nisan’da Moskova’daki Büyük Tiyatro’da ‘Truva’ operasının sahnelenmesiyle başlayacak.

RUSYA TAKVİMİNİ BÜYÜKELÇİ YERHOV ANLATTI

Rusya’nın Ankara büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya Diplomasi Çalışanları günü kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Yılı etkinlikleri hakkında bilgi veren Yerhov, “Bu yıl resmi olarak beklendiği üzere Moskova’da, Büyük Tiyatro’da Türkiye’de yankı uyandıran ‘Truva’ operasıyla başlayacak.” dedi.

Yerhov şöyle devam etti: “Bunun öncesinde de etkinlikler olacak. Örneğin martta, yılın resmi açılışı yapılmadan önce Türk izleyiciler, daha önce sevdikleri, İstanbul ve Ankara’da konserler verecek olan Aleksandrov Rus Kızılordu Akademik Şarkı ve Dans Topluluğu ile buluşabilecek.”

Türkiye- Rusya kültür yılı kapsamında Tarkan da Moskova’da konser verecek

TARKAN VE FAZIL SAY, RUSYA YOLCUSU

Sputnik  Türkçe’nin haberine göre Yerhov, karşılıklı kültür yılı kapsamında birbirinden ilginç etkinlikler düzenleneceğini kaydetti.

Yerhov, “Örneğin Kazan ve Moskova’da ünlü Türk şarkıcı Tarkan’ın turnesi olacak. Şubatta Türk piyano ustası Fazıl Say’ın Moskova turnesi planlandı. Yılın kapanış töreninin ise İstanbul’da, Tretyakov Galerisi’nden şaheserlerin sergileneceği Pera Müzesi’nde yapılması planlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Kızıl Ordu Korosu ‘Kalinka” için geliyor

Okumaya devam et

Kültür

Alice Müzikali 20 Şubat’ta sahnede

Bugüne kadar 174 dile çevrilen ve onlarca kez beyaz perdeye uyarlanan Lewis Carroll’ın dünya edebiyatına kazandırdığı kült eseri Alice Harikalar Diyarında, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal olarak sahneye uyarlandı.

Müzikalde Alice’i Serenay Sarıkaya canlandıracak

ÜNLÜ OYUNCULAR SAHNEDE OLACAK

Alice Müzikali’nde Serenay Sarıkaya “Alice” rolünde izleyicisinin karşına çıkacak.

Ayrıca Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM), Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ve id ortak yapımcılığında, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde seyirci ile buluşacak olan müzikal; sahne prodüksiyonu, görsel efektleri, kostümleri, müzikleri ve yetenekli oyuncu kadrosu ile dikkat çekiyor.

Sevilen şarkıcı Nil Karaibrahimgil Alice için iki şarkı yazdı

NİL KARAİBRAHİMGİL ŞARKILARI

Müziklerini Tuluğ Tırpan’ın yaptığı müzikalde “Duy Beni” ve “Kuzey Yıldızı” adlı şarkılarının söz ve müzikleri ise Nil Karaibrahimgi’e ait. Oyunun metinlerini ise Aylin Alıveren ve Murat Uyurkulak hazırladı.

Alice Müzikali, 20 Şubat-17 Haziran tarihleri arasında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izlenilebilir.

İlhan İrem albümleri plak oldu

Okumaya devam et

Kültür

İlhan İrem albümleri plak oldu

İlhan İrem’in “Koridor” isimli albümüyle beraber “The Best of İlhan İrem” serisinin ilk albümü Sevgililer Günü, plak formatında müzikseverlerin karşısında.

 

İlhan İrem’in iki albümü daha plak formatında müzikseverlerle buluşuyor. Dünden Yarına ve Bezginin Gizli Mektupları’yla başlayan bu macera, İlhan İrem’in iki albümüyle devam ediyor.

SEVGİLELER GÜNÜ’NDE PLAK FORMATINDA

Koridor albümüyle beraber “The Best of İlhan İrem” serisinin ilk albümü Sevgililer Günü plak formatında müzikseverlerin karşısında.

The Best of İlhan İrem serisinin ilk albümü “Sevgililer Günü” hakkında 1995 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde Cumhur Canbazoğlu tarafından kaleme alınmış yazıda şu cümleler yer alıyor: “1973’ten bu yana doğru bildiği yolda bıkmadan yürüyen sanatçının yaptıklarını anımsamak ya da keşfetmek için güzel bir olanak Sevgililer Günü/The Of İlhan lrem/1. İrem’in eski yapıtlarını yeniden piyasaya çıkarma çabasına diğer sanatçılara örnek olmasını diliyoruz. Çok genç nüfusa sahip ülkemizde geçmişte neler yapıldığını bilmek, geçmişle bugün arasında köprü kurmak o kadar zor ki.”

Okumaya devam et

Öne çıkanlar