Bizimle iletişime geçiniz

Genel

“True Detective” geri döndü

Her sezonunda farklı dedektiflerin yer aldığı True Detective dizisi, yeni kadrosunun kamera karşısına geçtiği 3’üncü sezonuyla ekrana dönüyor.

OSCAR ÖDÜLLÜ ALİ BAŞROLDE

Yeni sezonda ise Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali, Stephen Dorff ve Deborah Ayarinde ile rol alıyor. Dizinin bu sezonunda, ABD’nin ünlü sayfiye bölgesi Ozarks’ta yaşanan dehşet verici suçun ve onlarca yıl içerisinde giderek derinleşen gizemin hikâyesi işlenecek.

Dizi, 14 Ocak 2019’dan itibaren her Pazartesi Amerika’dan 24 saat sonra Türkiye’de Digitürk’e ait beIN Series Vice kanalında da yayınlanacak.

BOL ÖDÜLLÜ İLK SEZON

True Detective dizisinin ilk sezonunda Matthew McConaughey ve Woody Harrelson rol almıştı. Dizi, 2014 yılında ekrana gelmiş ve 5 dalda Emmy ödülü kazanmıştı

Temposu biraz düşen ikinci sezonda ise Colin Farrell, Vince Vaughn ve Rachel McAdams başrolü üstlenmişti.

Netflix onayladı, “Hakan: Muhafız” dizisinin 3’üncü ve 4’üncü sezonları da geliyor

Okumaya devam et
Reklamlar

Genel

Polis otosundaki tecavüze iyi hal indirimi!

İstanbul Beylikdüzü’nde 6 Ocak 2018’de 28 yaşındaki P.T.’yi, evine bırakmak için polis aracına bindirip ön koltukta meslektaşı otururken arka koltukta tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan polis memuru S.E.’ye iyi hal indiriminden 10 yıl hapis cezası verildi.

Bakırköy 15’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ekip otosunda P.T. isimli kadına nitelikli cinsel istismarda bulunan polis memuru S.E. (27) ile ekip otosunda bulunan diğer polis memuru R.Y.’nin (28) yargılandığı davada tutuklu sanık S.E. “Nitelikli cinsel saldırı” suçundan hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak mahkeme sanık için “iyi hal” indirimi uyguladı ve cezayı 10 yıla düşürdü. Tutuksuz sanık R.Y ise “suçu bildirmeme” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı, ceza ertelendi.

ÜYE HÂKİM KARARA ŞERH KOYDU

Tutuksuz sanık R.Y ise, “S.E ile müşteki arasında cinsel ilişki gerçekleşmedi, sadece öpüşme boyutunda kaldı. İkimiz de iftira kurbanıyız.” dedi.

Mahkeme heyeti, kasıt unsurları oluşmadığını belirterek tutuksuz sanık R.Y’nin  “nitelikli cinsel saldırı suçuna yardım” suçundan beraatına karar verdi. Bu karara üye hâkim muhalefet şerhi koydu.

Üye hâkim itirazında, “Sanık R.Y’nin eylemin başından sonuna kadar olay yerinde bulunması dolayısıyla mağdurun psikolojik direncinin kırılması noktasında diğer sanığın eylemi gerçekleştirmesine yardım ettiği kanaatiyle çoğunluğun beraat yönündeki kararına katılmıyorum.” ifadesini kullandı.

Mahkeme heyeti, “Nitelikli cinsel saldırı” ile suçlanan sanık S.E için ise alt sınırdan ceza vererek 12 yıl hapis cezasına hükmetti.

Mahkeme heyeti daha sonra sanığa ‘iyi hal’ indirimi uyguladı ve cezayı 10 yıla düşürdü.

POLİS OTOSUNDA YAŞANAN TACİZ OLAYI NASIL OLDU?

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre 6 Ocak’ta Taksim’e gezmeye giden P.T. gece yarısı evine dönerken Beylikdüzü Büyükşehir Caddesi’nde ilçedeki Devriye Ekipler Amirliği’nde görevli polis memurları S.E. ve R.Y. yanından geçti.

İddiaya göre, P.T.’yi fark eden polis memuru S.E., U dönüşü yaparak aracı yanına yanaştırıp, “Gideceğin yere kadar götürelim.” dedi. P.T. “Hayır yürüyerek gidebilirim” cevabını verdi.

S.E. ısrar edince P.T. ekip otosunun arka koltuğuna oturdu. Bir apartmanın önünde polis aracını durduran S.E., “Evden şarj kablosunu alıp geleceğim istersen sen de benimle gel.” diyerek P.T.’yi evine çağırdı, ancak, “Hayır arabada beklerim.” cevabını aldı.

“DİĞER POLİS DE TACİZ ETTİ” İDDİASI

Diğer polis R.Y. ile P.T. araçta beklerken şarjını alıp dönen S.E. aracı ıssız bir yere götürdü. S.E. diğer polis memuru R.Y.’ye “Ben artık dayanamıyorum abi.” diyerek şoför koltuğundan inerek arka koltuğa P.T.’nin yanına geçti ve öpmeye başladı.

Genç kadının “Hayır istemiyorum yapma!” diyerek engelleme çabalarına aldırmayıp tecavüz etti. Şoka giren P.T., “Hamile kalırsam ne olacak?” derken S.E. soğukkanlılıkla “Hayır bir şey olmaz.” diyerek direksiyona geçti.

P.T.’yi, evinin yakınlarında bir taksi durağına bırakan S.E. “Tekrar görüşelim.” dedi.

“Polis taksiden indirdiği kadına tecavüz etti”

Okumaya devam et

Genel

İstanbul’da 3 milyon bina sağlam değil

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depreminden ardından Türkiye deprem gerçeğini tekrar konuşmaya başladı.

Milyonlarca insanın depreme karşı sağlam olmayan binalarda yaşadığını vurgulayan Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, “İstanbul’da var olan 5,5 milyon konutun 3 milyonunun afetlere, depreme karşı güvenli ve sağlam değildir.” dedi.

NÜFUSUN YARISI SAĞLAM OLMAYAN BİNALARDA İKAMET EDİYOR

İstanbul Kartal’da çöken Yeşilyurt Apartmanı’na atıf yapan Eyüp Muhcu, “20 milyon civarındaki konut hanelerinden 12 milyon civarında hane sayısı depreme ve afetlere karşı güvenli değil. 80 milyon nüfusun yarıdan fazlası afetlere ve depremlere karşı sağlam olmayan binalarda ikamet etmek zorunda bırakılmaktadır.” ifadesiyle dikkat çekti.

MUHCU: İMAR AFFI TAMAMEN YANLIŞ

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yapılan çalışmaların kamuoyu tarafından rant olarak nitelendirildiğini vurgulayan Muhcu, “Kentsel dönüşüm ile birlikte biz afetlere karşı kentlerimizi hazırlıyoruz derken imar affı çıkarıldı. İmar affı ile birlikte yapılan işlerin tamamen yanlış olduğu ve sürecin yanlış şekilde sürdürüldüğünü somut bir şekilde bize anlatmış oldular.” dedi.

Yapısal anlamda binalarda yaşanan olumsuzlukların sorumluluğunun ilgili kurumlarda olduğunu ifade eden Muhcu, rant merkezli kentsel dönüşüm projelerinden vazgeçilmesi gerektiğini aktardı.

Yeşilyurt Apartmanı faciasında acı tablo: Ölü sayısı 21

Okumaya devam et

Genel

295 muvazzaf askere gözaltı kararı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü davalarında mahkemelerin davetine icabet etmedi. Akar, TBMM'de kurulan Darbe Komisyonu'na da ifade vermedi.

2’si albay, 1’i yarbay, 8’i binbaşı, 10’u yüzbaşı, 73’ü üsteğmen, 8’i teğmen, 185’i astsubay, 8’i uzman çavuş toplam 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda; 147’si Kara Kuvvetleri, 27’si Hava Kuvvetleri, 91’i Deniz Kuvvetleri, 22’si Jandarma Genel Komutanlığı, 8’i Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görevli toplam 295 muvazzaf askere gözaltı kararı verildi.

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA İKİ ALBAY VE BİR YARBAY DA VAR

2’si albay, 1’i yarbay, 8’i binbaşı, 10’u yüzbaşı, 73’ü üsteğmen, 8’i teğmen, 185’i astsubay, 8’i uzman çavuş rütbesinde bulunan askerlere gözaltı işlemleri uygulanmaya başlandı.

Operayonda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele, Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ekipleri görevlendirildi.

Yine muvazzaf onlarca subay ve astsubaya operasyon

Okumaya devam et

Öne çıkanlar