Bizimle iletişime geçiniz

Videohaber

Afrika’da gözleri görmeyen çocukları ameliyat ederken darbeci oldu

Doktor Umut, 15 Temmuz 2016’da Afrika’da gözleri görmeyen çocukları ameliyat ederken darbeci oldu. Sonrasında yaşadıklarıyla hazin bir 15 Temmuz hikâyesi.

BOLD- 15 Temmuz’dan sonra 5 binden fazla sağlık çalışanı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden edildi. Özel sektörde çalışan pek çok doktor da çalıştıkları hastanelerin kapatılması sonucu işsiz kaldı. Tutuklanan doktor ve sağlık çalışanı sayısı binlerle ifade ediliyor.

Onlardan biri de Afrika’da gözleri görmeyen çocukları ücretsiz ameliyat eden doktor Umut’tu. Hizmet Hareketi’ne bağlı organizasyonlar çerçevesinde 15 Temmuz günü Afrika’da ameliyattaydı. Ancak yine de “darbeci” olmakla suçlandı ve Türkiye’yi terk etmek mecburiyetinde kaldı.

Politika

HDP’nin Diyarbakır adaylığı için ismi geçen Mızraklı: İsmim geçiyor, görevden kaçınmam

Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP) Diyarbakır Büyükşehir belediye başkanlığı için ismi geçen Selçuk Mızraklı, BOLD’a konuştu: “İsmime yönelik talep var, görev verilirse kaçınmam.”

BOLD’da Fatih Akalan’ın sorularını cevaplandıran Mızraklı, partisinin bu konu üzerinde yoğun biçimde çalıştığını, kendi isminin konuşulduğuna ilişkin partiden bilgi aldığını söyledi.

“HİÇ BİR ARKADAŞIMIZ SORUMLULUKTAN KAÇINMAZ”

Mızraklı şöyle konuştu: “Partimizde adayların belirlenme süresi gönüllü olarak adayların ortaya çıkması aynı zamanda bölgede yapılmış fizibilite çalışmaları ve sivil toplumun önerileriyle gerçekleşiyor. Yer yer benim ismimin teklif edildiğini duyuyorum, partimizden de yaptıkları görüşmelerde benim ismimin tarif edildiğini duyuyorum. Parti yönetimimizden bir takım toplumsal taleplerin olduğuna ilişkin bilgiler de aktarıldı.

Toplumsal beklentileri karşılayabilecek arkadaşlarımız Diyarbakır için belirlenecektir. Görev ya da sorumluluk bizlerin üzerinde şekillendiğinde, hiç bir arkadaşımız bu sorumluluktan kaçınmayacaktır. Ben de kaçınmayacağım.”

Okumaya devam et

Politika

CHP’den “Man Adası Gerçekleri” belgeseli

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Man Adası’na gönderilen paraların dekontlarını TBMM kürsüsünde göstermişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarının “vergi cenneti” olarak bilenen Man Adası’ndaki paraları 18 dakikalık belgesel oldu. Belgesel Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) YouTube hesabından yayınlandı.

Belgeselde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsünde dile getirdiği iddialara dair banka dekontları yer aldı. Belgelerin tamamının gerçek olduğuna işaret edilirken, para hareketlerinin Cumuriyet Başsavcılığı ve Mali Suçlar Araştırma Komisyonu (MASAK) tarafından resmen kabul edildiği vurgulandı.

CHP’NİN YOUTUBE HESABINDAN PAYLAŞILDI

CHP’nin Youtube hesabından paylaşılan belgeselle ilgili, şu not düşüldü: “Man Adası’nda sadece 2 sterlin sermaye ile kurulan Bumerz şirketi kimin? Vergi cenneti Man Adası’nda Erdoğan’ın aile fertleri, ceplerinden bir dolar bile harcamadan 25 milyon dolarlık Agdash tankerine nasıl sahip oldu? Paralar yurt dışına swift ile nasıl transfer edildi?

Sabancı ailesinden Binali Yıldırım’a Maltalı Türkler

ERDOĞAN: İSPATLA SİYASETİ BIRAKACAĞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk kez 28 Kasım 2017’de açıkladığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İspatla siyaseti bırakacağım’ diye cevap verdiği, Man Adası ile ilgili tüm gerçekler, dekontlar, transfer belgeleri Cumhuriyet Halk Partisi tarafından gözler önüne seriliyor.”

130 BİN LİRA TAZMİNAT

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarının Man Adası’na para transferi yaptıklarına ilişkin iddiaları sebebiyle 130 bin lira manevi tazminata mahkum edilmişti.

Okumaya devam et

Videohaber

Maarif Vakfı, Afganistan’da pizzacıyı öğretmen yaptı

Maarif Vakfı el koyduğu Afgan-Türk Okulu’na pizza dağıtıcısını öğretmen yaptı, veliler ayağa kalktı. AST Sözcüsü Hafsa Yıldız okullarda eğitim-öğretim gören öğrencilerin içine düşürüldüğü durumu BOLD yayınında anlattı.

Hafsa Yıldız, 2018 yılıyla ilgili raporda, Afganistan’da polis gücüyle öğrencilerin direnişine rağmen okulların Maarif Vakfı’na devredildiğini ve öğrencilerin darp edildiğini söyledi.

“ÖĞRETMEN DİYE GÖREV VERİLENLERİN İNGİLİZCE SEVİYELERİ YETERSİZ”

Yıldız, okullardaki düşen eğitim seviyesiyle ilgili de çarpıcı bir örnek verdi. Türkiye’de pizzacı olarak çalışan bir kişinin Afganistan’daki okullarla ilgili iş ilanına başvurduğunu ve kabul aldığını belirterek şöyle konuştu:

“Bir şekilde iş başvurusu kabul oluyor ve şu an Afganistan’daki okullarda çalışıyor. Bunlar öğrencilerin ve velilerin ifadeleri raporlarımızda var. Çok az İngilizce bilgileriyle eğitim vermeye çalışıyorlar. Malesef okullarda eğitim kalmadı, ama güç kullanarak okulları gaspettiğinizde sonuç bu oluyor.” dedi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar