Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Oy isteyen AKP’li belediye başkan adayına vatandaşın cevabı: Sebzeyi taneyle alıyoruz, size oy yok

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Kahramanmaraş ilçesi Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde yeniden seçilebilmek için pazarı dolaştı ve vatandaştan oy istedi. Pazardaki fiyatlardan dert yanan bir kadın Okay’a, “Benden Ak Parti’ye oy yok.” dedi.

Soğan, patates, biber ve patlıcanın kilosunun 7 liraya kadar yükselmesi sebebiyle pazarda tane ile alışveriş dönemi başladı. AKP’nin ekonomi yönetimi vatandaş tarafından çarşı-pazarda eleştiri konusu oldu. 31 Mart yerel seçimlerine hazırlanan adaylar, en büyük imtihanı sokakta yaşıyor.

“PAZAR POŞETİNİ  DOLDURACAK PARAMIZ YOK”

Pazarda oy isteyen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a iki kadın tepki gösterirken, “Pazarın poşetini dolduracak paramız yok.” diye sitem etti.

Kadınlardan biri, “Taneyle pazarlık yapıyoruz. Bizden AK Parti oy istemesin, benden AK Parti’ye oy yok.” dedi. Neye uğradığını şaşıran Okay, vatandaşların tepkisine karşılık cevap veremedi.

AKP’nin “tanzim satış mağazası” dediği, çadırda pazar tezgahı çıktı

Genel

YSK, “İstanbul” toplantısı sona erdi

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine alındı. 

YSK’nın İstanbul seçimleri için yaptığı 5.5 süren toplantısı sona erdi. Kurulun yarın saat 11.00’de yeniden toplanacağı belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine alındı.

İstanbul’da 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından başlayan olağan itiraz süreci 17 gün sonra tamamlanabildi. Son olarak Maltepe’de yeniden sayım işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihai seçim sonuç belgesi olan İl Birleştirme Tutanağı’nın tanzim edilmesinin ardından yarışı önde bitirdiği tescil edilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak, İBB Başkanlığı görevine resmen başladı. 

YSK, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ve yenilenmesine yönelik itirazı bugünkü gündemine aldı.

Başvurunun kurul gündemine alınmasından önce itiraz dilekçelerinin tüm kurul üyelerine dağıtıldığı, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü’nün sistem üzerinden yaptığı ön çalışmanın da tamamlandığı öğrenildi.

AKP, seçimlerin iptali için KHK’lıların oy kullanmasını gerekçe gösterdi

Okumaya devam et

Genel

Kılıçdaroğlu’na kim, neden saldırdı? Adem Yavuz Arslan yorumladı

Okumaya devam et

Genel

Erdoğan’dan ilk açıklama: ‘Protestolar şiddete dönmüştür’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi ile ilgili ilk açıklamalarını olaydan bir gün sonra sosyal medya üzerinden yaptı; “Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit cenazesindeki linç girişimi ile ilgili ilk açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı.

Erdoğan açıklamasında “Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz” dedi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar