Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İçişleri Bakanı Soylu’dan “cadı avı” itirafı: Büyük bir operasyona hazırlanıyoruz

Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik cadı avına devam edeceklerini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP milletvekillerini, "Sizi yürüten adam değildir." diye tehdit etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) Ankara’nın Altındağ ilçe belediye başkanı adayı Veysel Tiryaki’ye destek toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik yeni bir cadı avı operasyonuna hazırlandıklarını söyledi.

Masum insanlara yönelik “cadı avı” itirafından bulunan Soylu, “Büyük bir operasyona hazırlanıyoruz. Hepsinin kökünü kazıyacağız.” diyerek nefret suçu işledi.

SOYLU, AKP’YE GEÇİNCE KABUK DEĞİŞTİRDİ

Bir dönem Demokrat Parti’de genel başkanlık görevini üstlenen Süleyman Soylu, AKP’ye geçtikten sonra kabuk değiştirdi.

AKP’ye yolsuzluk, hırsızlık ve anti-demokratik uygulamalar gibi başlıklarda ağır eleştirilerde bulunan Soylu bugün AKP adına işlenen hukuksuzlukların bayraktarlığını yapıyor.

MASUM İNSANLARI “KAZIMAKLA” TEHDİT ETTİ

Hizmet Hareketi’ne yönelik “Büyük bir operasyon daha hazırlıyoruz.” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Onları kazıyıp atmadıkça bize rahat yok. Bazıları acıyorlar. Ben de acıyanlara acıyorum. Gereğini yerine getireceğiz. Bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden.” dedi.

HDP’Lİ VEKİLLERE: SİZİ YÜRÜTEN ADAM DEĞİLDİR

Konuşmasının devamında Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP), İyi Parti’ye ve Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yüklenen Soylu, “HDP, bal gibi zillet ve illet ittifakına dahildir. Dolayısıyla PKK da dahildir.” dedi.

Tehdit üslubuyla konuşmaya devam eden Soylu, “Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir.” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu yine HDP milletvekillerini tehdit etti

Gündem

Çocuk istismarlarını protesto eden mahalleliye polis müdahalesi

Küçükçekmece’de yaşana çocuk istismarlarını protesto eden Kanarya mahallesi sakinlerine polis TOMA’larla müdahale etti

İlçede ardada yaşanan çocuk istismarları mahalle sakinlerini sokağa döktü. Failllerin biran önce yakalanıp cezalandırılmasını isteyen mahalle sakinleri akşam saatlerinde de eylemine devam etti. Mahalleliler, “Hak, hukuk, adalet”, “Susma haykır istismara hayır” sloganları ile sokaklarda yürüdü.

İlçede gerçekleşen olayların faillerinin bulunması için protesto yapan mahalleliye polis TOMA ile müdahale etti.

Okumaya devam et

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Gündem

Ensar Vakfı, Süleyman Soylu’ya sahip çıktı: Her zamankinden daha fazla arkasındayız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde linç girişiminde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması yönündeki açıklamalarının neden olduğu iddia edilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun linç girişimi esnasında sığındığı evin ve makam aracının taşlanmasında Süleyman Soylu’nun toplum üzerinde oluşturduğu algının neden olduğu gerekçesiyle CHP’liler İçişleri Bakanı Soylu’yu istifaya davet etmişti.

Süleyman Soylu’ya yönelik istifa açıklamalarının ardından yurtlarında çocuk istismarı ile anılan Ensar Vakfı, Soylu’ya destek mesajı geldi. Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu, “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu aleyhine bir algı oluşturulması, hem çirkin bir yakıştırma hem de anlamsız bir tutumdur.” dedi.

Süleyman Soylu hakkında ülke için verdiği ölümcül mücadele verdiğini anlatan Topaloğlu, “CHP mensupları için sarf ettiği sözlerinin, bugünkü saldırının dayanağı olarak gösterilmesi ve Sayın Bakanımızın istifasının istenilmesi kabul edilemez bir durumdur. Vatandaşın cenaze anındaki doğal tepkisini siyasi kazanıma dönüştürme gayretleri geçmişte olduğu gibi yine sonuçsuz kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde, Bakan Süleyman Soylu’nun istifasını istemenin yanlışların en büyüğü olduğunu belirten Topaloğlu, “Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları ve dernekler olarak, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun her zamankinden daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor ve bunu tüm Türkiye’ye ilan ediyoruz.” dedi.

İstanbul halkının parası yıllarca Bilal’in vakıflarına aktarılmış

Okumaya devam et

Öne çıkanlar