Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Suudi Prens, Türkçe yayın dahil medya imparatorluğu kuruyor

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman lobi faaliyeti ve imaj düzeltmek için kesenin ağzını açtı.

Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman medya imparatorluğu kurmak için “Vice” ile temasa geçti. Ancak Türkiye’de Independent üzerinden ilk adımı attı bile.

Kaşıkçı cinayetinden sonra zor günler geçiren Suudi Prens, dünyada yıldızı en hızlı yükselen medya kurumu Vice ile temasa geçti.

“ÜLKESİNİN İMAJINI DÜZELTMEK İSTİYOR”

Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin haberinde, “Muhammed bin Salman uluslararası bir medya imparatorluğu kurarak rakip ülkelerle mücadele etmek ve ülkesinin imajını düzeltmek istiyor.” ifadelerine yer verildi.

WSJ, Arap dünyası üzerinde özellikle Türk dizilerinin ve Al Jazeera haber kanalının etkili olduğunu belirtirken, Suudi Arabistan’’ın medya üzerinden kurulan söylemi kendisinin kontrol etmeye çalıştığını kaydetti.

VİCE İLE ANLAŞMA GERÇEKLEŞMEYEBİLİR

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’da Suudi Arabistan başkonsolosluğunda hunharca katletilmesinden dolayı Vice medya ile anlaşmanın mümkün olamayabileceği belirtilen haberde, Vice medya grubunun da zor günler geçirdiği vurgulandı.

Geçen yıla göre yüzde 10 oranında bir küçülmeye gider Vice’ın istemese de Suudilerin maddi desteğine ihtiyaç duyabileceği belirtildi.

TÜRKÇE YAYINA BAŞLIYOR

Suudi Arabistan şu an Independent, Bloomberg gibi batı dünyasının önde gelen yayın kuruluşlarıyla çeşitli anlaşmalar yapmış durumda.

Independent önceki aylarda Türkçe yayın için karar aldı ve gazeteci Nevzat Çiçek’i Türkiye temsilcisi olarak tayin etti.

Bir günde 1.600 medya çalışanı işsiz kaldı

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Genel

Sosyal medyada Egemen Bağış’a ‘Siyasi Onur’ ödülü tepkisi

Şoförünün maaşını yıllarca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ödettiği ortaya çıkan AKP eski milletvekili ve eski AB Bakanı Egemen Bağış’a Evos Angels adlı dijital derginin her yıl düzenlediği ‘Dijital Dünyanın Enleri’ ödül töreninde ‘Siyasi onur’ ödülü verilmesi sosyal medyada gündem oldu.

Gazetecilerden siyasetçilere ve iş adamlarına birçok sosyal medya hesabından Bağışa ‘siyasi onur’ adı altında ödül verilmesine sert tepki gösterildi.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI

Gazeteci Sedef Kabaş tepkisini twitter hesabından şu şekilde dile getirdi: ‘Rüşvet alana “Siyasi Onur” ödülü vermişler! Mafya olana da “En Başarılı İş İnsanı” ödülü verilmişti! Hırsızlık yapana “Siyasi Namus” Halka kin ve nefret aşılayana “Toplumsal Barış” İhaleye fesat karıştıranlara “Ekonomide Şeffaflık” Trollere de“Üstün Üslup” ödülü verilsin!

GENÇLERİN ALMAN VATANDAŞI OLMASINA ŞAŞIRMAYIN

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’da sosyal medyada tepki gösterenler arasında. Özkiraz twitter hesabından: ‘Egemen Bağış’a siyasi onur ödülü verildi. Fıkra bu kadar’ diye yazdı. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil de şu paylaşımıyla tepkisini gösterdi:’ Egemen Bağış’ın siyasi onur aldığı bir ülkede Gençlerin Alman vatandaşı olmak istemesine İmam Hatipli kızların deist olmasına Şaşırmayın Gençler Müslüman Türk kimliğinden kaçmıyor Bu değerleri kirletenlere benzemek istemiyor’

Okumaya devam et

Genel

23 Nisan canlı yayınında “Alman vatandaşı olmak istiyorum” dedi NTV sunucusu şoka girdi

Canlı yayında akademik planları sorulan lise öğrencisi Almanya’da tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince sunucu neye uğradığına şaşırdı.

Ntv de katıldığı 23 Nisan Coşkusu adlı programda lise öğrencisi Arife Vildan Bakar Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince program sunucusu Simge Fıstıkoğlu’na zor anlar yaşattı.

Genç Kıza ‘hayır’ diye tepki veren sunucu daha sonra gülerek durumu geçiştirmeye çalıştı.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar