Bizimle iletişime geçiniz

Genel

4 askerin şehit olduğu kazaya dair şoke eden iddia: Helikopter arızalıydı

İstanbul Çekmeköy’de Kirazlı Mahallesi’nde site içine düşen UH-1 askeri helikopterin arızalı olduğu iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, kazada şehit düşen 4 askerden birinin uçuş öncesi eşini arayarak helikopterin arızalı olduğunu söylediğini iddia etti.

UH-1 askeri helikopterlerinin 2020 yılında TSK envanterinden çıkarılacağı belirtiliyordu. 

2020 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) envanterinden çıkarılması planlanan UH-1 tipi askeri helikopterin düşüş sebebi henüz belirlenemedi.

Daha önce 26 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da düşmüş, 5 asker şehit olmuştu.

HAMZAÇEBİ: O HELİKOPTER ARIZALIYMIŞ

Düşen helikopterle ilgili CHP İstanbul Milletvekili Hamzaçebi, çarpıcı bir iddiada bulundu. Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Hamzaçebi, şehit askerlerden birinin uçuştan önce eşini arayarak helikopterin arızalı olduğunu söylediğini belirtti.

Hamzaçebi’nin yaptığı açıklama şöyle: “Şehitlerimizin ailelerini hastanede ziyaret ettim. Gözyaşları içindeki bir kadınımız, helikopterde bulunan eşinin uçuştan önce kendisine telefon ederek helikopterin arızalı olduğunu söylediğini söyledi.

Havuz medyası bu bilgileri veremez. Televizyonlar, gazeteciler gelip gerçeği araştırmak yerine yetkililerin standart açıklamalarını verip, varsayımlar üzerine uzmanları(!) konuşturup gerçeği karartıyorlar. Yazıklar olsun.”

Aynı yerde ikinci helikopter kazası: 4 asker şehit

Genel

YSK, “İstanbul” toplantısı sona erdi

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine alındı. 

YSK’nın İstanbul seçimleri için yaptığı 5.5 süren toplantısı sona erdi. Kurulun yarın saat 11.00’de yeniden toplanacağı belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine alındı.

İstanbul’da 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından başlayan olağan itiraz süreci 17 gün sonra tamamlanabildi. Son olarak Maltepe’de yeniden sayım işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihai seçim sonuç belgesi olan İl Birleştirme Tutanağı’nın tanzim edilmesinin ardından yarışı önde bitirdiği tescil edilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak, İBB Başkanlığı görevine resmen başladı. 

YSK, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ve yenilenmesine yönelik itirazı bugünkü gündemine aldı.

Başvurunun kurul gündemine alınmasından önce itiraz dilekçelerinin tüm kurul üyelerine dağıtıldığı, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü’nün sistem üzerinden yaptığı ön çalışmanın da tamamlandığı öğrenildi.

AKP, seçimlerin iptali için KHK’lıların oy kullanmasını gerekçe gösterdi

Okumaya devam et

Genel

Kılıçdaroğlu’na kim, neden saldırdı? Adem Yavuz Arslan yorumladı

Okumaya devam et

Genel

Erdoğan’dan ilk açıklama: ‘Protestolar şiddete dönmüştür’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi ile ilgili ilk açıklamalarını olaydan bir gün sonra sosyal medya üzerinden yaptı; “Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit cenazesindeki linç girişimi ile ilgili ilk açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı.

Erdoğan açıklamasında “Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz” dedi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar