Bizimle iletişime geçiniz

Genel

AKM’yi inşa edecek işadamından Erdoğan’a: Para sıkıntı, TOKİ bizi perişan etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Şubat Pazar günü İstanbul Taksim Meydanı’na yeniden inşâ edilecek Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) temel atma törenine katıldı.

Törende AKM’yi inşâ edecek işadamları ile Erdoğan’ın yaptığı pazarlık sosyal medyanın dikkatinden kaçmadı.

AKM’Yİ İKİ FİRMA ÜSTLENDİ

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Topsakal ve Sembol İnşaat’ın sahibi Fettah Tamince, AKM’nin ilk aşamasını 860 milyon lira bedelle üstlendi.

AKM’nin temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Topsakal ve Tamince’yi yanına çağırarak, ihalenin erken bitirilmesi ve bedel üzerinden indirim yapılması konusunda pazarlık yaptı.

Temel atma töreninin canlı olarak verildiği esnada ilginç diyaloglara şahit olundu. Erdoğan işadamlarına yaklaşarak “Hanginiz para konusunda yetkili.” diye sordu. Erdoğan ücrette indirim yapılmasını istedi.

İŞADAMI TOPSAKAL: TOKİ BİZİ PERİŞAN ETTİ

O esnada Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Topsakal öne çıkarak Erdoğan’a, “Başkanım para konusunda sıkıntımız zaten var. Belki zaman konusunda yapabiliriz.” dedi. Erdoğan ise “Yap, yap!” diyerek indirim konusunda ısrarcı oldu.

ERDOĞAN İŞADAMININ VERDİĞİ CEVABA BOZULDU

Erdoğan’ın ısrarı üzerine tekrar konuşan Topsakal, “Ciddi bir sıkıntı. TOKİ (Toplu Konut İdaresi) bizi perişan etti. Ömer Bey (TOKİ Başkanı) bizi perişan etti.” dedi. Erdoğan, Topsakal’ın sözlerini, “Sen öyle deme!” diyerek kesti.

“Fettah Tamince yapar.” diyerek pazarlığa devam eden Erdoğan, AKM’nin proje maliyetini 20 ayda 10 milyon lira indirimle 850 milyon liraya bağladı.

Erdoğan belediye ihalelerinin şeffaf olmadığını itiraf etti

Genel

YSK, “İstanbul” toplantısı sona erdi

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine alındı. 

YSK’nın İstanbul seçimleri için yaptığı 5.5 süren toplantısı sona erdi. Kurulun yarın saat 11.00’de yeniden toplanacağı belirtildi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptığı olağanüstü itirazını gündemine alındı.

İstanbul’da 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından başlayan olağan itiraz süreci 17 gün sonra tamamlanabildi. Son olarak Maltepe’de yeniden sayım işlemlerinin tamamlanmasının ardından nihai seçim sonuç belgesi olan İl Birleştirme Tutanağı’nın tanzim edilmesinin ardından yarışı önde bitirdiği tescil edilen Ekrem İmamoğlu mazbatasını alarak, İBB Başkanlığı görevine resmen başladı. 

YSK, İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi ve yenilenmesine yönelik itirazı bugünkü gündemine aldı.

Başvurunun kurul gündemine alınmasından önce itiraz dilekçelerinin tüm kurul üyelerine dağıtıldığı, Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü’nün sistem üzerinden yaptığı ön çalışmanın da tamamlandığı öğrenildi.

AKP, seçimlerin iptali için KHK’lıların oy kullanmasını gerekçe gösterdi

Okumaya devam et

Genel

Kılıçdaroğlu’na kim, neden saldırdı? Adem Yavuz Arslan yorumladı

Okumaya devam et

Genel

Erdoğan’dan ilk açıklama: ‘Protestolar şiddete dönmüştür’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi ile ilgili ilk açıklamalarını olaydan bir gün sonra sosyal medya üzerinden yaptı; “Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit cenazesindeki linç girişimi ile ilgili ilk açıklamasını sosyal medya üzerinden yaptı.

Erdoğan açıklamasında “Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz” dedi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar