Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Birleşmiş Milletler’de basın özgürlüğü toplantısını AA Muhabiri provoke etti

Gazeteciler Abdullah Bozkurt ve Levent Kenez, Türkiye’de basın özgürlüğü ve 15 Temmuz ile zirveye çıkan hukuksuz operasyonların konuşulduğu BM toplantısına katıldı.

TRT Haber de dahil olmak üzere havuz medyasının önemli bir bölümü, Birleşmiş Milletler’de yapılan toplantıyı “terör örgütü toplantısı” ilan etti.

Meydan Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Kenez, BM toplantısının detaylarını, konuşulanları ve toplantıyı takip etmek için gelip provokasyon çıkaran Anadolu Ajansı muhabirlerinin yaptıklarını BOLD yayınında anlattı.

Medya

Sabahattin Önkibar’ı darp eden şüpheliler yakalandı

Sabahattin Önkibar'a saldıran şüpheliler yakalandı

Gazeteci Sabahattin Önkibar’a Ankara’da evinin yakınlarında 3 kişi saldırmış ve çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılmıştı. Önkibar’a saldıran kişiler yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sabahattin Önkibar’ı darp eden 3 şüpheli ile bu şüphelilere aracı kiralayan ve olayla bağlantısı olma ihtimali değerlendirilen şüpheli şahıs Ankara Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yakalanmış olup Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca bu 4 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir.”

Gazeteci Sabahattin Önkibar’a evinin yakınlarında saldırı gerçekleşti

Okumaya devam et

Medya

İslamcılardan itiraflar: “Yola çıkarken buraya geleceğimize hiçbirimiz ihtimal vermemiştik”

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan köşesinde, iktidarın açtığı alanda büyüyen ve zenginleşen “muhafazakar orta sınıfın nasıl yozlaştığını” anlattı.

Çukurambar’da, Başakşehir’de başlayan yaşam kültürünün bugün Fatih, Üsküdar, Çankırı ve Samsun dahil her yere sirayet ettiğini belirten Kılıçarslan, muhafazakar kültürsüzlüğün gelişimini “Nargile kafelerden babyshower partilerine, instagram tesettürcülerinden çay romantizmine kadar bir dünya ‘garabet’ tam bu boşluktan sızdı hayatımıza” ifadeleri ile anlattı.

Din anlatımlarının da bu kültüre entegre olduğunu söyleyen Kılıçarslan, medyayı da sert bir dille eleştirdi. Kılıçarslan’ın yazısında öne çıkan kısımlar şöyle:

“Bir pay da medyaya elbet… ‘Burası cephe, mevzi, kavga yeri’ diyerek başlayan cümleler giderek ‘böyle inceliklere burada yer yok’ durağına uğrayıp şöyle finalledi kendini: Sen şimdi eleştiriyorsun ama bu eleştirin kime yarıyor bir düşün?

Daraldı, daraldıkça salt gündelik politika dilinin içine hapsoldu, hapsolma durumu sürdükçe çölleşmeye benzer bir durumun ortaya çıkmasını sağladı medya. Bugün, gündelik politika konuşmak dışında hiçbir şey yapmadığı için beyni süngerleşmiş milyonlara sahibiz. Çarpılmış, hatta çarpıtılmış bir zihinsel düzleme geldik oturduk. Asıl meselenin ne olduğundan habersiz, herhangi birini her an ‘hain’ ilan etmeye hazır, hakikatin tek sahibinin kendisi olduğunu düşünen milyonlar.

Liste daha uzun aslında… ‘Abi kariyer havuzunuza cvmi attım’ cümlesini kurabilmek için STK’cılık yapan gençlik STK’larımızdan bugüne mesaj vermekten başkaca numarasını görmediğimiz tarih dizilerimize, düşünür olacak derken sosyal medya fenomeni olan adamlarımızdan mizah yapıyorum adı altında kanalizasyon ifrazatı üreten yapılarımıza, trol çalıştırmayı marifet zanneden bakanlarımızdan kültür ihale etmeyi iş sayan belediyelerimize kadar herkes bu delirmeye ufak-büyük katkılar sağladı.

Başımıza geleni konuşmanın bile ‘risk almak’ anlamına geldiği tuhaf bir yere geldik. Şundan eminim: Yola çıkarken buraya geleceğimize hiçbirimiz ihtimal vermemiştik.”

Okumaya devam et

Medya

Sosyal medya Şahan Gökbakar’ın “utanma” sorusuna cevap arıyor

Oyuncu Şahan Gökbakar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla gündeme yönelik göndermeler yapmayı sürdürüyor.

KİME GÖNDERME YAPTIĞI MERAK KONUSU OLDU

İlk olarak Ekrem İmamoğlu’na verdiği destekle dikkat çeken Şahan Gökbakar sonrasında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz’un taklidiyle gündem olmuştu.

O günden bu yana zaman zaman yaptığı çıkışlarla siyasi gündemi yakından takip ettiğini gösteren Şahan şimdi de “Utanmak” üzerine bir video paylaştı. Şahan, videoyu paylaşırken şu satırları kullandı: “Utanmak… Utanma duygusu… Neden bazı insanlarda var bazılarında yok? Bakalım sizler ne düşünüyorsunuz?” Şahan’ın bu sözlerle kime imada bulunduğu ise takipçileri tarafından merak konusu oldu. Gökbakar’ın bu paylaşımının altına yorum yağdı.

 

Okumaya devam et

Öne çıkanlar