Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Cesur bir kadın

Binlerce kadının tutuklu olduğu Türkiye’de kadınlar yaşadıklarını dahi anlatamayacak kadar baskı altında. Melek Çetinkaya ise her şeyi göze alıp konuşan bir kadın…

BOLD-Melek Çetinkaya, Hava Harp Okulu birinci sınıf öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi… 27 Şubat’ta HDP Kocaeli Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun her salı yaptığı Periscope yayınına konuk oldu ve 15 Temmuz’dan bu yana oğlunun ve onun gibi mağdur olan sınıf arkadaşlarının yaşadıklarını anlattı.

20 yaşındaki Taha Furkan Çetinkaya 15 Temmuz ile bir ilgisi olmamasına rağmen müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 2,5 yıldır Silivri Cezaevi’nde bulunuyor. Sadece Taha Furkan değil, 15 Temmuz gecesinde, yaşananlarla bir ilgisi olmamasına rağmen birçok askeri lise öğrencisi darbeci olarak yargılandı ve müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Çetinkaya konuşmaya başlamadan önce “Biz artık nerede, nasıl sesimizi duyuracağımızı bilemiyoruz. Kimse bizi sosyal medya bizi televizyonuna çıkarmaya yaklaşmıyor. Halbuki bizim hiç kimseden çekinecek bir şeyimiz yok. Bizi hangi kanal çağırırsa çağırsın, kim olursa olsun, ben yine söylüyorum daha önce de söylemiştim, çıkıp her şeyi anlatmaya hazırım. O yönde hiçbir tereddütümüz yok. Kim çocuklarımızın iddianamelerini isterse de yayınlamaya hazırız. Çocuklarımızı 15 Temmuz darbesine kurban seçtiler. Bunu herkes biliyor. Ama söylemeye çekiniyor. Görmedim, duymadım, korkuyorum misali bir korku yaygın biliyorsunuz…” dedi.

MELEK ÇETİNKAYA’NIN KONUŞMASINDAN BAŞLIKLAR:

DARBEYE ŞİDDETLE KARŞI ÇIKTIK
“OHAL döneminde yaşanan her türlü hukuksuzluğa şiddetle karşıyız. Şahsen ben darbe gecesi sabaha kadar darbeye nasıl şiddetle karşı çıkmışsam sonrasında da OHAL vesilesiyle yapılan binlerce yüz binlerce hukuksuzluğa’da şiddetle karşı çıktım. Çünkü biz insan hakları savunucusuyuz!”

EŞİM KENDİNİ EVE KAPATTI
“32 aydır eşim kendini eve kapattı hiç kimseye gitmiyor. Hiç kimseyle konuşmuyor. Soranlara bile anlatmıyor. Ben sadece Allah’a anlatırım diyor benim derdimi o dinler o çare bulur.”

SADECE ÇOCUKLARIMIZI DEĞİL, BİZİ DE İDAM ETSİNLER!
“Çocuklarımıza kesinlikle ne dini ne dünyevi kitap veremiyoruz. Üniversite okuyamıyorlar, üniversite sınavına giremiyorlar, okuması için kitap gönderiyoruz, almıyorlar. öldürün ya öldürün idam yasasını çıkarın. Allah aşkına asın hepsini, siz de kurtulun biz de kurtulalım.

Ben boğuluyorum, beni boğuyorlar evin içinde ve sadece çocuklarımızı idam etmesinler. Rica ediyorum annelerle beraber idam etsinler. Bizim çileyi de bitirsinler. Ben zaman zaman intihar etmeyi düşünüyorum. İnanın ilaçlarla ayakta duruyorum. İntiharın eşiğinden dönüyorum!

Gerçekten ben diyorum ki çocuklarımızı bize sağ vermeyecekler. Dediler ki biz onların hepsini öldürelim, darbeye götürelim, darbeci diyelim, hain ilan edelim, hepsini hainler mezarlığına gömelim, öldüremediler. Biz sizi o gece öldüremedik gelin mahkemeler de öldürelim. Orada da öldüremediler!”

MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDE YASADIĞIMIZA İNANMIYORUM

“Müslüman bir milletiz hani rızık Allah’tan idi. Eğer Allah sizin rızkınızı kesmişse devletten o kesilmiştir zaten ama ben Müslüman bir ülkede yaşadığımıza, bu sessizliğe inanamıyorum!”

NASA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDEN OĞLUMUZA MÜEBBET VERDİLER
“Oğlumun sınıf arkadaşı Oğuzhan Kızıltaş NASA’da ülkemizi temsil etti, Tahsin Elmas var. Radyasyon geçirmeyen kumaş icat etti. NASA’da ikincilik ödülüne layık görüldü. Amerika’dan 20 bin Dolar burs teklifi aldı ama ben sadece vatanıma hizmet ederim dedi ve gitmedi vatanı da ona müebbeti layık gördü!”

Melek Çetinkaya’nın bir saat süren tarihi konuşması…

Genel

AKP’li Kenan Sofuoğlu’ndan ilginç paylaşım, “560 bin liralık saatim çalındı, yardım edin”

Lüks yaşantısı ile sürekli gündemde olan Dünya Super Sport Şampiyonu ve AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu, 560 bin liralık saatini çaldırdığı için bugünlerde çok dertli.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, tatil amacıyla gittiği Bangkok’ta 560 bin lira değerindeki HUBLOT marka saatini havaalanında çaldırdığını Instagram sayfasından duyurdu.

HUBLOT’un özel üretimi olan 100 saatten biri olduğunu vurgulayan Sofuoğlu, sosyal medya hesabından değerli saatinin bulunması amacıyla yardım istedi.

Çalınan saatinin fotoğrafını paylaşan AKP’li Kenan Sofuoğlu, “ÇALINDI!Bu Hublot özel üretim ve dünyada sadece 100 tane var bu da 1. HUBLOT Turkey benim için özel üretmişti ama geçen hafta Bangkok Havalimanı’nda çalındı!!! Umarım Hublot bulmam için bana yardım eder” diye yazdı.

AKP’li seçmenin oyları ile milletvekili olan Kenan Sofuoğlu’nun, vatandaşın ekonomik kriz ile mücadele ettiği dönemde lüks Lamborghini marka otomobili ve yaşam tarzı gündemde olmasına sosyal medyada tepki geldi.

Lüks saati için yardım isteyen Kenan Sofuoğlu, gelen tepkiler üzerine Instagram sayfasındaki yorum kısmını kapattı.

Sofuoğlu’nun “senatör” gafında hesap yine “personele” kaldı

Okumaya devam et

Genel

Ekrem İmamoğlu’ndan Hürriyet’e “Kraldan çok kralcılık yapmayın”

Demirören Grubu’na bağlı Hürriyet gazetesinin başını çektiği bazı yayın organlarında, muhalefet partilerini hedef alan “PKK ile bağlantılı adaylar” haberi yer aldı. Bu haberlere tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, “Kraldan çok kralcılık yapmayın. Herkes haddini bilecek” dedi.

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş Beyoğlu Piyalepaşa’daki Ağaçlaraltı ortak miting düzenledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) yakınlığı ile bilinen başta Hürriyet gazetesi olmak üzere havuz medyası, 31 Mart seçimlerine günler kala CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi belediye meclis üyeleri hakkında fişleme bilgilerine yer verdi.

340 kişi hakkında yapılan fişleme bilgileri, açık bir şekilde gazetelerde “PKK ile bağlantılı adaylar” başlığı ile yayımlandı.

Provokasyon içeren haberlere yönelik sert eleştirilerde bulunan Ekrem İmamoğlu, haberi yapan gazetelere “Yarın başkan seçilince çayımızı kahvemizi içmeye geleceksiniz. Boynunuz bükük, yüzünüz kızarmış olmasın.” dedi.

“Kraldan çok kralcılık yapmayın. Herkes haddini bilecek.” diyerek tepki gösteren İmamoğlu, “Hâlbuki gazetecilik asil bir meslek. Gazeteci yalan yazmaz. Bu işler de bizim üzerimizde kalmaz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Biz kim olduğumuzu biliyoruz. Tek dertleri biz seçimi kazanacağız.” ifadelerini kullandı.

O FİŞLEMELERİ, SÜLEYMAN SOYLU GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Ankara’nın Güdül ilçesinde 3 gün önce AKP’nin düzenlediği seçim mitinginde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “”31 Mart’ta bu gidişimizi zafiyete uğratmayalım. Uğratırsak kaseti başa sararlar.” sözleri ile terörün tekrar canlanacağını ifade ederek seçmeni tehdit etmişti.

Soylu sözlerinin devamında muhalefette yer alan partilerin 31 Mart seçimlerinde belediye meclis üyesi olarak gösterdiği adaylar arasında PKK ile bağlantılı 325 kişinin olduğunu iddia etmişti.

Mini Süleyman Soylu Belgeseli: “Ben döneğim öyle mi?”

Okumaya devam et

Genel

‘Yumurta Çocuk’ konuştu: O yumurta insanları birleştirdi

Yeni Zelanda’daki cami saldırılarının nedeninin “Müslümanların ülkeye göçü” olduğunu söyleyen Senatör Fraser Anning’in kafasında yumurta kırarak ırkçılığa karşı mücadelenin sembolü haline gelen ‘yumurta çocuk’ lakaplı Will Connolly Avustralya’da yayın yapan Channel 10’a konuştu. Connolly, “Anladım ki yaptığım doğru değildi. Ama o yumurta insanları bir araya getirdi” ifadelerini kullandı. Connolly, şiddetin doğru yanıt olmadığını savundu.

Sputnik’teki habere göre, sözleri nedeniyle Anning’i affedebileceğini düşünerek o gün senatörün programına gittiğini anlatan Connolly, yumurta kırmadan önce yaklaşık bir saat dinlediğini söyledi.

Ancak Connolly, Anning’in konuşmasının fikrini değiştirmek yerine yumurta atmasına cesaret verecek kadar ileri gittiğini söyledi.

SENATÖRÜN KURBANLARI DESTEKLEYECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM AMA NEFRET DOLUYDU

Connolly, “Dünyanın, kurbanları destekleyeceğini, onlara sevgi göstereceğini düşündüm. Senatörse saldırı nedeniyle kurbanları suçlayan oldukça ayrıştırıcı ve nefret dolu bir konuşma yaptı. Tamamen iğrendim” dedi.

YUMURTA FONU İLE 56 BİN DOLAR TOPLANDI

Kendisine verilen para cezasını ödemenin yanı sıra ‘daha fazla yumurta alabilmesini’ sağlamak için kurulan fonu hatırlatan Will Connolly, bu sayede saldırılarda yaşamını yitiren insanların yakınları için on binlerce dolar topladıklarını söyledi.

Connolly, bu parayı yardım için kullanacağını daha önce açıklamıştı. Bir hukuk firması da ücret almadan Connolly’yi temsil edeceğini duyurmuştu. Bugün itibariyle fonda yaklaşık 56 bin ABD doları toplandığı kaydediliyor.

ESKİ LAKABI DA YUMURTA ÇOCUK

Yumurta olayının haddinden fazla ilgi çektiğini, bu nedenle de asıl odakta olması gereken saldırı kurbanlarının geri planda kalabileceğini savunan Will Connolly, yumurtadan uzak duracağını da dile getirdi.

Connolly, “Bu olay olmadan önce de ‘Yumurta Çocuk’ diye çağrılıyordum, çünkü öğle yemeklerinde haşlanmış yumurta yerdim ve kızlar hep ‘benden uzak dur, leş gibi kokuyorsun’ derlerdi. Artık yumurta yok” dedi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar