Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Hakan Muhafız hangi ülkelerde çok izlendi

Hakan Muhafız’ın ikinci sezonun 26 Nisan’da yayınlanacağını duyuran Netflix, dizisinin ilk sezonunun en çok hangi ülkelerde izlendiğini de açıkladı.


İZLEYİCİ SAYISI 10 MİLYONU GEÇTİ
Kapalıçarşı’da kendi halinde bir halı tüccarıyken İstanbul’u korumak için karanlık güçlere karşı savaşan bir kahramana dönüşen Hakan’ın hikâyesi, dünyanın dört bir yanında, 10 milyonu aşkın kişi tarafından izlendi.


LATİN AMERİKA ÜLKELERİ İLK SIRADA
Hakan’ın mistik ve gizemli dünyasının kapısını arayanlar arasında Türkiye’den sonra en çok başta Brezilya ve Meksika olmak üzere, Latin Amerika ülkelerinde seyredildi. Latin Amerika’dan sonra ise en çok Afrika ülkelerinde ilgi gördü.


Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Kanada ve Avustralya’da da heyecan yarattı. Bu iki ülkedeki toplam izlenme oranı Meksika’dakine eşdeğer.


Hakan: Muhafız’ın Ortadoğu ve Avrupa’da da hatırı sayılır bir izleyici kitlesi var. Avrupa’da bayrağı Fransa taşıyor. Ardından Almanya geliyor. Sırasıyla İspanya ve İtalya takip ediyor.

Kültür

Eşref Kolçak hayatını kaybetti

Yeşilçam’ın sembol isimlerinden Eşref Kolçak hayatını kaybetti. Usta oyunca geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılmıştı.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu 92 yaşındaki Eşref Kolçak, tedavi gördüğü Bursa’nın Gemlilk ilçesi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Usta sanatçı, geçtiğimiz ocak ayında akciğerlerinin su toplaması nedeni ile hastaneye kaldırılmıştı.

Ünlü sanatçının cenazesi salı günü Gemlik’te toprağa verilecek.

EŞREF KOLÇAK KİMDİR?

Babası İspir Gaziler köyünden Harun Kolçakoğlu, annesi ise daha sonra Hateme adını alan, Rus kökenli Katya’dır. 1941 yılında İstanbul’a geldi. Sultanahmet Sanat Enstitüsü’ne girdi ancak bitiremedi. Marangozluk ve ayakkabı tamirciliği gibi işlerde çalıştı. 1944 yılında Atilla Revüsü’nde, 1945 yılında Ses Opereti’nde sahneye çıktı. 1947 yılında ilk filmini çevirdi.

Sanat hayatı boyunca 180 sinema filmi ve televizyon dizisinde rol aldı.

Pop müzik sanatçısı Harun Kolçak’ın babasıdır. Aldığı ödüller ise şöyle:

2003 Antalya Altın Portakal Film Festivali, Yıldırım Önal Anı Ödülü
2000 Antalya Altın Portakal Film Festivali, “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” Ödülü, Güle Güle
1961 Türk Filmleri Yarışması, “En İyi Erkek Oyuncu” Ödülü, Namus Uğruna

Okumaya devam et

Kültür

Bir hafta sonunda izlemelik en güzel mini diziler

Bir diziyi yıllarca takip edecek kadar sabırlı değilseniz sizin için en iyisi mini diziler. Bir hafta sonunda tamamı izlenebilecek mini seriler artık birçok kişi içi iyi bir alternatif. Yaklaşan bayram tatili öncesinde izlenebilecek en iyi mini serilerden bazılarını hatırlatalım istedik.

11.22.63 / 2016 / IMDB 8.3

James Franco ile “Geleceğe Dönüş” tadında bir zaman yolculuk isterseniz sizi 22 Kasım 1963 tarihine gönderebilir bu dizi. Kennedy’nin öldürüldüğü tarihe… Stephen King romanında uyarlanan dizide kahramanın görevi suikaste engel olmaktır ama kaderin çarkları bunu pek de kolaylaştırmaz.

WACO/ 2018/ IMDB 8.0

1993 yılında Teksas’ın Waco şehrinde geçen dizide Alkol, Tütün ve Ateşli Silahlar Bürosu (ATF), mahkeme kararı ile Branch Davidian tarikatına ait olan çiftliğe aramaya yapmaya gider. Fakat aramanın gerçekleşmesine müsaade edilmez ve ATF ile tarikat üyeleri arasında çatışma başlar. Birçok insanın hayatını kaybettiği ve FBI’ın da devreye girdiği çatışma 51 gün sürdü. Gerçek bir olaydan esinle uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda Taylor Kitsch, Michael Shannon, John Leguizamo, Andrea Riseborough, Rory Culkin, Melissa Benoist, Paul Sparks, Shea Whigham, Camryn Manheim ve Julia Garner gibi isimler yer alıyor.

KARDEŞLER TAKIMI / BAND OF BROTHERS /2001 IMDb 9.6

2001 yılında çekilen bu mini dizi, türünün en iyilerinden birisi olarak kabul edilir. Stephen Ambrose’un romanından uyarlanan ve 2. Dünya savaşını konu alan filmlerin yapımcıları arasında benzer tarzdaki “Er Ryan’ı Kurtarmak” filminde birlikte çalışan Tom Hanks ve Steven Speilberg yer alıyor.

THE NIGHT MANAGER/2006/ IMDB 8.2

Gerilimi bol bir casusluk dizisi olan The Night Manager, aslında casus olmayan bir adamın, kurtların arasında casusluk yapmak zorunda kalmasını konu alıyor.

THE NIGHT OF/2016/ IMDB 8.4

New York’ta taksicilik yapan Nasir, geceyi arabasında tanıştığı genç bir kadınla geçirir. Ancak sabah uyandığında, yanındaki kadının ölmüş olduğunu görür. Herkes cinayeti işleyenin o olduğunu düşünür. Müslümanlar için toptan terörist propagandası yapılan bir ülkede, masum olduğunu ispatlamak onun için daha zor olacaktır. Acaba ona inanan birileri çıkacak mı?

GENERATION KILL/ 2008/ IMDB 8.7

Bir savaş muhabirinin, Amerikan ordusuna ait bir birlikle geçirdiği 3 haftalık süreci tüm çıplaklığıyla anlatan dizi bir roman uyarlamasıdır. Olayların politik yönlerinden ziyade askerlerin yaşadıkları ve içinde bulundukları ortamla ilgili kişisel düşüncelerine değiniliyor.

UTOPIA/ 2013–2014/ IMDB 8.5

“Ütopya Deneyimleri” isimli gizemli bir romanın elden ele dolaşmasıyla başlayan olaylar ve Network isimli acımasız organizasyonundan kaçmak zorunda kalan 5 arkadaş…

THE PACIFIC/2010 / IMDB 8.3

Yine İkinci Dünya Savaşı temalı bir mini dizi, yine yapımcılar arasında Tom Hanks ve Steven Spielberg var. İlk yapımın biraz gölgesinde kalmış da olsa, türü sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir film.

THE PRISONER/ 2009/ IMDB 7.4

1967’de TV tarihinde çığır açan The Prisoner’da Patrick McGoohan, dizinin hem yaratıcı yönetmenliğini hem de başrol oyunculuğunu üstlenerek bir efsanenin doğuşunu mümkün kılmıştı. 2009 tarihli bu yeniden çevrimde Ian McKellen ve Jim Cavaziel baş rolde.

Kendini “Köy” adı verilen bir tür açık hapishanede bulan ve geçmişini hatırlamayan bir adamın, aynı kaderi paylaştığı insanlarla birlikte verdiği kaçış mücadelesini anlatıyor. Seneler içinde The Truman Show, The Matrix ve Lost gibi pek çok yapıma ilham olan The Prisoner, unutulmayacak bir dizi deneyimi sunuyor.

Okumaya devam et

Kültür

Çukur’dan Hakan: Muhafız’a transfer

Netflix’in Türkiye yapımı ilk orijinal dizisi Hakan: Muhafız 3. ve. 4 sezon çekimlerine başladı.

Çukur dizisi oyuncularından Emre Mutlu Hakan: Muhafız’a katıldığını doğruladı

Yeni sezonda kadroya katılan yeni isimler de Çukur’dan 2, Diriliş Ertuğrul’dan 1 isim dikkat çekti. Çukur oyuncusu Emre Mutlu, “Hakan Muhafız ailesine, kadrosuna dahil olduğum doğrudur” dedi.

YENİ İSİMLER
Netflix’te yayınlanan Hakan: Muhafız dizisinin başrolünde Çağatay Ulusoy yer alıyor. Dizinin üçüncü sezonunda kadroya Funda Eryiğit, Taner Ölmez, Bilge Önal, İlayda Alişan, Emre Mutlu, Halil Özgür Sarı, Hasan Üner katıldı.

3. SEZONDA NELER OLACAK?
Dizinin yeni sezonlarında Hakan, Muhafız kanı taşıyan abisi tarafından cehenneme çevrilen İstanbul’u kurtarmak için mücadele edecek. İstanbul Ölümsüzler’in saldırısından sonra yayılan bir virüsler savaşırken, Faysal ve Rüya amaçlarına ulaşmaya çok yakın. Macera Başlıyor! Hakan panzehiri üretmesi için Nisan ve bu yolda karşılaşacağı Burak ile şehri kurtarma çalışıyor. Bütün bunlara karşı ayakta kalmaya çalışan Hakan, aynı zamanda 600 senelik öfkeyle İstanbul’u yok etmeye hazırlanan Vezir’i bulmaya çalışır. Atalarının yaşadığı hadiseler Hakan’ın mücadelesine ışık tutar ve geçmişle günümüz arasında gidip gelen bir yolculuk başlar.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar