Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Market sahibi ekonomik kriz nedeniyle intihar etti 

BOLD-Akçakoca’nın Uğurlu köyünde market işleten Murat Zobar, ekonomik kriz ve bunalım nedeniyle intihar etti. Önceki gün defnedilen Zobar Market’in sahibinin vefatını HDP Kocaeli Mİlletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter hesabından duyurdu. Bir çocuk sahibi, 30 yaşındaki Murat Zobar, Melen Nehri kenarında bulundu. Silahla intihar eden Zobar için savcılık soruşturma başlattı.

 

 

Genel

İguanayı ejderha sanan cami cemaati itfaiyeden yardım istedi

Düzce’deki Asar camisinde gelen sesler üzerine caminin deposuna giren cemaat burada karşılaştıkları 82 cm uzunluğundaki iguanayı ejderha sanıp iftaiyeye ihbarda bulundu. Ejderha ihbarına gelen itfaiye ekibi iguana yakalayarak itfaiye müdürlüğüne götürdü. Daha sonra iguana Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Düzce Azmimilli Mahallesinde bulunan Asar Camiinin deposundan gelen seslerden rahatsız olan cami cemaati depoyu açarak kontrol etmek istedi. Burada 82 cm uzunluğundaki iguana ile karşılaşan insanlar ilk defa gördükleri hayvanı ejderhaya benzetti. İftaiye aranarak yardım istendi. Cami deposunda ejderha var ihbarı alan İtfaiye ekipleri olay yerine geldi. Ekipler cami cemaatinin ejderha sandığı iguanayı yakalayarak Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. Ekzotik hayvan buradan da rehabilitasyon merkezine götürülerek tedavi altına alındı

İguananın civardaki evlerin birinden kaçarak cami deposuna sığındığı tahmin ediliyor.

Okumaya devam et

Genel

Osman Kavala’nın Anayasa Mahkemesi başvurusu reddedildi

Osman Kavala’nın Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonuçlandı. Mahkeme müebbet hapsi istenen Kavala’nın bireysel başvurusunu reddetti. Kavala yaklaşık iki yıldır tutuklu.

Anayasa Mahkemesi, Gezi eylemlerini organize ettiği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen iş insanı Osman Kavala’nın tutuklanmasının ardından yaptığı bireysel başvuruyu oy çokluğuyla reddetti. Yüksek Mahkeme, yıllardır beklettiği ve Mayıs ayında gündemine aldığı gazeteciler Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Cumhuriyet davası sanığı gazetecilerden sonra Kavala’nın başvurusunu da geri çevirmiş oldu.

GEZİ VE 15 TEMMUZ’DAN YARGILANIYOR

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, 15 Temmuz darbe girişiminde rolü olduğu ve Gezi eylemlerini organize ettiği iddialarıyla 1 Kasım 2017’de tutuklanan Kavala’nın dosyasını yaklaşık 2 yıl sonra bugün görüştü.

Mahkeme, Kavala’nın, “tutuklama tedbirinin hukuki olmaması, soruşturma dosyasına erişimin kısıtlanması ve tutukluluk incelemelerinin hakim/mahkeme önüne çıkarılmaksızın yapılması nedenleriyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği” iddialarını ele aldı.

Genel Kurul, raportörün “hak ihlali” tespitinde bulunduğu Kavala’nın bireysel başvurusunda hak ihlali görmedi. Genel Kurul’un kararı 5’e karşı 10 üyenin oyuyla ve oy çokluğuyla aldığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz dosyasından çıkarttığı Kavala hakkında Gezi eylemlerini organize ettiği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açmıştı. Kavala’nın da aralarında bulunduğu 2’si tutuklu, 6’sı firari 16 sanığın ilk duruşması, 24 Haziran’da İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Okumaya devam et

Genel

Paraları biten köylüler camiye minare süsü verilmiş ağaç dikti

Giresun’da köylüler, kendi imkanlarıyla köylerine yaptırdıkları caminin minaresine para yetmeyince, 20 metrelik köknar ağacını minareye benzetip caminin yanına diktiler.

Yeşilpınar köyü sakinleri topladıkları parayla Yağlıdere-Alucra yolu üzerine küçük bir cami yaptırdı. Ancak paraları caminin minaresini yapmaya yetmedi.Bunun üzerine yörede çokça bulunan köknar ağacından minare yapmaya karar verdiler.

Ormandan kesilerek vinç yardımı ile getirilen yaklaşık 20 metre boyundaki ağaç için 2 buçuk metrelik çukur kazıldı. Minare süsü verilen ağaç daha sonra açılan bu çukura dikildi.

Minare bölgeye gelen ziyaretçilerin de il odağı oldu. Minareyi gören fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar