Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Seçilirsem Saray’a gitmem

BOLD- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bizzat teklif götürdüğü oyuncu Emre Kınay, T24’ten Hakan Aksay’ın konuğu oldu. Kendisini ılımlı sosyalizme yakın bir kişi olarak tanımlayan Kınay “Seçilirsem Saray’a gitmem, halka açık yerlerde görüşürüm ama” dedi.

CHP ve İYİ Parti Kadıköy’de ayrı adaylar gösterdi. Konuyla ilgili Hakan Aksay’ın “Oyları bölüyor musunuz?” sorusuna Kınay şöyle yanıt verdi:

Kadıköy’de demokrasi örneği veriyoruz. Oyların bölünmesi söz konusu değil. Çünkü Cumhur İttifakı’nın esamesi okunmuyor.

Kınay seçim sonuçları konusunda iddialı da konuştu, “Kadıköy’de ben kazanacağım. Anket açıklamayacağım ama önde gidiyoruz” dedi.

Hakan Aksay’a adaylık sürecini de anlatan İYİ Parti adayı Kınay; “49 yaşına geldim. Oyun oynamaktan öte, yeni şeyler söylemek lazım. Meral Akşener bir gün oyunumu izledi. Oyundan sonra çay içtik. Memleketin sorunları konusunda kazan kaynattık. Bu görüşmeden 3 ay sonra teklif geldi” diye konuştu.

“İYİ Parti adayı olmayı gururla söylüyorum” ifadesini kullanan Emre Kınay kendisini ” Laik, önder olarak Atatürk’ü seçmiş, sol görüşlü, hatta ılımlı sosyalizme yakın” bir insan olarak tanımladı.

Belediye başkanı seçilmesi durumunda Saray’a gitmeyeceğini, ama halka açık yerlerde görüşeceğini söyleyen Kınay, AKP adayı Binali Yıldırım hakkında ise farklı konuştu: “Sempatik bir insan, kazanırsa görüşürüm”

 

Genel

Boyner ailesinin büyük dramı: Yıllar sonra gelen itiraf

Bu rahatsızlığa çare bulmak için dünyaca ünlü bilim insanı Dr. Joe Dispenza’nın terapi merkezine giden Elif Boyner, yaşadıklarını Dispenza’nın Youtube kanalında anlattı.

Nörobilimci Dr. Joe Dispenza, bilincin gerçeklik üzerindeki etkisini inceleyen çalışmalarıyla tanınıyor. Düşüncenin gücü ve enerji merkezi çakralara odaklanan bilim insanının kitapları da bulunuyor.

İŞTE ELİF BOYNER’İN ANLATTIKLARI:

Bir ikiz kardeşim var ve şu an 34 yaşındayız. 21 yıldır yeme bozukluğu blumia ile mücadele ediyoruz. Bunu yüksek sesle söylediğime inanamıyorum çünkü bundan bahsetmek çok utanç vericiydi. Ama artık iyileştim ve bu rahatsızlıktan söz etmem de kolaylaştı.

Elif Boyner:

Blumia ile savaştığımız 21 yılda, tüm terapi yöntemlerini denedik. Ama hiçbiri pek etkili olmadı. Bir de şöyle bir sorunumuz vardı: İkizimle birimizin durumu iyiye gittiğinde diğeri kötüleşiyordu. Bu sadece blumiada değil, iş ve ilişki gibi konularda da böyleydi.

Bir arkadaşım beni Dr. Joe Dispenza ile tanıştırdı. ‘Kaybedecek bir şeyim yok, neden denemeyeyim ki?’ dedim. Kardeşimin de benimle birlikte bu terapiye katılmasını istedim. Çünkü ben iyileşirken onun dibe vurmasından korkuyordum. Bana ‘Sen yap, neler olacağına bakalım’ dedi.

Ayşe Boyner:

İyileşme grubunda hayatımın en sihirli saatini yaşadım. Aslında blumia, teslim olmakla ilgili bir şey. Teslim olmuyorsanız ondan kaçıyorsunuz demektir. İyileşme grubundaki o an, kendimi doğal olarak teslim olmuş buldum. Çok güçlü bir histi. Oradan çıktığımda tamamen iyileştiğimi biliyordum.

O günkü terapinin sabahında bir atak geçirmiştim. Hiçbir şey yemek istemiyordum çünkü yediklerimi kusacağımı düşünüyordum. O gün ise o hissin tamamen kaybolduğunu fark ettim. Normalde böyle bir atak geldiğinde, kusma hissi o gün ve ertesi gün de geçmezdi. Hemen kardeşimi aradım ve kendisini nasıl hissettiğini sordum. Bana şöyle dedi: ‘Biliyor musun, dört gündür, ilginç bir şekilde yiyeceklerle hiç sorun yaşamıyorum. Sen orada ne yapıyorsun öyle! Bir şeylerin tamamen değiştiğini hissediyorum.’

Okumaya devam et

Genel

Ülke Teksas’a döndü; her tartışmada silahlar çekiliyor

Hükümetin uyguladığı kutuplaştırma politikaları sonucu vatandaşı öfkeyle doldurdu. Basit tartışmalar bile silahlı kavgaya dönüşüyor. Son olarak İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Balat semtinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı.

Olay, Fatih ilçesi Balat’ta Cambaz Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokak üzerinde bulunan iki grup arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

İki grup arasındaki tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavga nedeniyle gruptaki bir kişi yanında getirdiği silahı karşı gruptaki 3 kişiye sıktı. Silahların çekilmesi üzerine vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 3 kişi yere yığıldı.

3 kişiyi yaralayan şahıs veya şahıslar olay yerinden hızla uzaklaştı. Silah seslerini duyan vatandaşlar durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahalelerini yaparak hastaneye kaldırdı.

Polis ekipleri olay yerini güvenlik şeridi içine alarak inceleme başlattı. Yaralanan 3 kişinin de durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Okumaya devam et

Genel

Kavrulacağız! Çöl sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Afrika üzerinden gelen sıcak havayla ülkede sıcaklıkların 5-10 derece artması bekleniyor.

Sıcaklıkların özellikle salı gününden itibaren iç kesimlerde mayıs ayı ekstrem değerlerine ulaşacağı öngörülüyor.

Bazı illerde beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara’da 34, İstanbul’da 31, İzmir’de 35, Şanlıurfa’da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de 38, Denizli, Düzce ve Malatya’da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır’da 35, Kayseri ve Isparta’da 33 dereceye ulaşması bekleniyor.

Beklenen sıcak havayla güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatlerinde başta kronik rahatsızlıkları olanlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere vatandaşların güneş ışına doğrudan maruz kalmamaları, sıcaktan korunmak için önlem almaları uyarısında bulunuldu.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar