Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

“Şahsiyet”e En İyi Dizi Ödülü

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, Ay Yapım imzalı Şahsiyet dizisi; Galatasaray Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen EN Ödülleri’nde 2018 yılının en iyi İnternet dizisi seçildi.

Şahsiyet’in baş rolünde Haluk Bilginer var.

IMDB LİSTESİNE GİRDİ
Başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Hüseyin Avni Danyal, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Necip Memili’nin paylaştığı kadrosunda Şenay Gürler, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk, Ayhan Kavas, Müjde Ar ve Hümeyra’nın yer aldığı Şahsiyet ödüle doymuyor.

Geçtiğimiz aylarda IMDB’nin kullanıcı oylarıyla belirlenen izlenmesi gereken diziler listesinde ilk 40’a giren Şahsiyet’e son ödül, Galatasaray Üniversitesinden geldi. Şahsiyet’i en iyi İnternet dizisi seçen öğrenciler dizinin yönetmeni Onur Saylak’a da en iyi yönetmen ödülünü verdi.

ŞAHSİYET’İN KONUSU
Güçlü oyuncu kadrosu ve merak uyandıran senaryosuyla yayınlandığı ilk günden itibaren yüksek izlenme oranlarına ulaşan Şahsiyet, 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın (Cansu Dere) beklenmedik şekilde kesişen yollarını nefes kesen bir dille anlatıyor.

Kültür

Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı’ndan “Kırık Saat”

Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı çalışmalara başladı. Kırık Saat Eylül ayında yayın hayatına başlayacak.

Duvar’ın haberine göre Diyarbakır’da Dört Ayaklı Minare’nin önünde 28 Kasım 2015 tarihinde yaptığı basın açıklamasının ardından, aynı bölgede çıkan çatışmada katledilen yitiren Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi adına vakıf kuruldu. Vakfın yönetim Kurulu Başkanlığını Türkan Elçi yürütüyor.

Tahir Elçi İnsan Hakları Vakfı, kültür-edebiyat-düşünce dergisi hazırlığına başladı. Kırık Saat, Eylül ayında yayın hayatına başlayacak.

Okumaya devam et

Kültür

Black Mirror 5. sezondan her bölüm için bir fragman

5 Haziran’da yayınlanacağı duyurulan yeni Black Mirror sezonundan her bölüme ayrı bir fragman geldi.

5. sezonda Miley Cyrus da yer alıyor

‘Rachel, Jack and Ashley Too’, ‘Smithereens’ ve ‘Striking Vipers’ başlıklı toplam üç bölümde karşımıza çıkacak isimler şunlar: Miley Cyrus, Anthony Mackie, Yahya Abdul-Mateen II, Andrew Scott, Ruibo Qian, Crystal Clarke, Angourie Rice, Frances Sholto-Douglas ve Pom Klementieff.

RACHEL, JACK AND ASHLEY TOO

SMITHEREENS

STRIKING VIPERS

Okumaya devam et

Sinema

‘Once Upon a Time in Hollywood’dan yeni fragman

Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth ve Dakota Fanning gibi isimlerin yer aldığı, Quentin Tarantino’nu yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’un 72. Cannes Film Festivali prömiyeriyle eş zamanlı olarak yeni bir fragman geldi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar