Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Eve gelmeyen kocasına sinirlenen kadından ilginç protesto

Bolu’da yaşayan bir kadın, eşinin bir haftadır eve gelmemesine sinirlenerek kocasının kıyafetlerini evlerinin önünde bulunan otomobilin üzerine attı.

Öfkeli kadın, eşine ait gömleği otomobilin egzozuna sıkıştırdı. Aracın camına serdiği beyaz gömleğe de not yazan kadın, “eve gelmene gerek yok, eşyalarını getirdik, terbiyesiz” mesajını verdi.

Bolu’nun Borazanlar Mahallesi’nde meydana gelen olayda ismi öğrenilemeyen bir kadın iddiaya göre eşinin bir haftadır eve gelmemesine sinirlendi. Eşinin kendisini aldattığını düşünen öfkeli kadın ilginç bir protesto gerçekleştirdi.

Kocasının eşyalarını evin önündeki park halinde bulunan otomobilin üzerine atan kadın, kapı kollarına ve aynalara kocasının kıyafetlerini bağladı.

Not yazdığı gömleği de otomobilin yan camına seren kadın, kocasının ayakkabılarını da arabanın ön camına koydu. Otomobili gören vatandaşlar, ilginç olayın fotoğraflarını çekti.

Genel

Osman Kavala’nın Anayasa Mahkemesi başvurusu reddedildi

Osman Kavala’nın Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonuçlandı. Mahkeme müebbet hapsi istenen Kavala’nın bireysel başvurusunu reddetti. Kavala yaklaşık iki yıldır tutuklu.

Anayasa Mahkemesi, Gezi eylemlerini organize ettiği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen iş insanı Osman Kavala’nın tutuklanmasının ardından yaptığı bireysel başvuruyu oy çokluğuyla reddetti. Yüksek Mahkeme, yıllardır beklettiği ve Mayıs ayında gündemine aldığı gazeteciler Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Cumhuriyet davası sanığı gazetecilerden sonra Kavala’nın başvurusunu da geri çevirmiş oldu.

GEZİ VE 15 TEMMUZ’DAN YARGILANIYOR

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, 15 Temmuz darbe girişiminde rolü olduğu ve Gezi eylemlerini organize ettiği iddialarıyla 1 Kasım 2017’de tutuklanan Kavala’nın dosyasını yaklaşık 2 yıl sonra bugün görüştü.

Mahkeme, Kavala’nın, “tutuklama tedbirinin hukuki olmaması, soruşturma dosyasına erişimin kısıtlanması ve tutukluluk incelemelerinin hakim/mahkeme önüne çıkarılmaksızın yapılması nedenleriyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği” iddialarını ele aldı.

Genel Kurul, raportörün “hak ihlali” tespitinde bulunduğu Kavala’nın bireysel başvurusunda hak ihlali görmedi. Genel Kurul’un kararı 5’e karşı 10 üyenin oyuyla ve oy çokluğuyla aldığı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz dosyasından çıkarttığı Kavala hakkında Gezi eylemlerini organize ettiği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açmıştı. Kavala’nın da aralarında bulunduğu 2’si tutuklu, 6’sı firari 16 sanığın ilk duruşması, 24 Haziran’da İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Okumaya devam et

Genel

Paraları biten köylüler camiye minare süsü verilmiş ağaç dikti

Giresun’da köylüler, kendi imkanlarıyla köylerine yaptırdıkları caminin minaresine para yetmeyince, 20 metrelik köknar ağacını minareye benzetip caminin yanına diktiler.

Yeşilpınar köyü sakinleri topladıkları parayla Yağlıdere-Alucra yolu üzerine küçük bir cami yaptırdı. Ancak paraları caminin minaresini yapmaya yetmedi.Bunun üzerine yörede çokça bulunan köknar ağacından minare yapmaya karar verdiler.

Ormandan kesilerek vinç yardımı ile getirilen yaklaşık 20 metre boyundaki ağaç için 2 buçuk metrelik çukur kazıldı. Minare süsü verilen ağaç daha sonra açılan bu çukura dikildi.

Minare bölgeye gelen ziyaretçilerin de il odağı oldu. Minareyi gören fotoğraf çektirmeyi ihmal etmiyor.

Okumaya devam et

Genel

İmamoğlu: İBB Genel Sekreteri’nin üç makam aracı var

Ekrem İmamoğlu sadece özel kaleme ait 100’den fazla makam aracı olduğunu, bunları Yenikapı Meydanı’nda sergilemek istediğini ama vaktinin yetmediğini söyledi.

İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde(İBB) başkana tahsis edilen araçları israfa dikkat çekmek için Yenikapı meydanında sergilemek istediğini buna vaktinin yetmediğini söyledi.

Mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu başkanlığı süresince yapamadıklarını FOX’ta İsmail Küçükkaya’ya anlattı. Başkanlık süresince bir çok şeye imza attığı belirten İmamoğlu Büyükşehir’deki israfa vurgu yaptı. İmamoğlu kendisine 23 Haziran’da kazanırsanız neler yapacaksınız diye soran Küçükkaya’ya, ‘Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait araçları Yenikapı’dakki büyük alana dizecektim, sizi de çağıracaktım oraya’ dedi. Küçükkaya’nın sayıları 100 kadar var mı? sorusuna İmamoğlu daha fazla diye yanıt verdi.

GENEL SEKRETERİN ÜÇ MAKAM ARABASI VAR

Ekrem İmamoğlu, sadece Belediye’nin Genel Sekreteri’nin üç makam arabası olduğunu söyledi. Yazlık, kışlık, baharlık şeklinde araçlar olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Ben Beylikdüzü Belediye Başkanı’yken şahsıma ait aracı kullanıyordum.” dedi.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar