Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Ekrem İmamoğlu’na “Oğlum” diye hitap eden Erkan Tan’a tepkiler büyüyor

YSK’nın resmi olmayan seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na, AKP’nin yandaş medyası A Haber Sunucusu Erkan Tan, “Daha başkan olmadım oğlum sen” diye hitap etti.

“Ver mehteri” sözleri ile tanınan Erkan Tan, A Haber’de sunduğu programda Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu “belgede sahtecilikle” suçladı.

Ekrem İmamoğlu’nun Ankara’da Anıtkabir ziyareti esnasında Onur Defteri’ni “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” olarak imzalamasını eleştiren Erkan Tan, gazetecilik tarihinin en seviyesiz üslubu ile “Evrakta sahtecilik yapıyor be. Daha değilsin ki Ekremcim, daha başkan olmadın oğlum” dedi.

Erkan Tan’ın seviyesiz üslubuna sosyal medyadan tepki yağmaya başladı. Ekrem İmamoğlu’na “Daha Başkan olmadın oğlum” diyen A Haber sunucusu Erkan Tan’ın daha önce katıldığı bir programda nasıl bir habercilik yaptığına dair anlattıkları, amacının habercilik değil kutuplaştırmak olduğunu deşifre ediyor.

Mehter ile canlı yayın sunan Erkan Tan, katıldığı programda “Basıyorum kutuplaşma cümlelerini… Tahrik edici, bölücü cümleler, konuklar, içerik… maaşını oradan kazanıyorsun” ifadesi gazetecilik mesleğini yapan birisi için utanç verici olarak yorumlandı.

Ekrem İmamoğlu’na karşı seviyesiz üslupla hitap eden Erkan Tan’a, Gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

A Haber’in AK Parti Belgeseli’nde fon müziği olarak İsrail Marşı kullanıldı

Gündem

Çocuk istismarlarını protesto eden mahalleliye polis müdahalesi

Küçükçekmece’de yaşana çocuk istismarlarını protesto eden Kanarya mahallesi sakinlerine polis TOMA’larla müdahale etti

İlçede ardada yaşanan çocuk istismarları mahalle sakinlerini sokağa döktü. Failllerin biran önce yakalanıp cezalandırılmasını isteyen mahalle sakinleri akşam saatlerinde de eylemine devam etti. Mahalleliler, “Hak, hukuk, adalet”, “Susma haykır istismara hayır” sloganları ile sokaklarda yürüdü.

İlçede gerçekleşen olayların faillerinin bulunması için protesto yapan mahalleliye polis TOMA ile müdahale etti.

Okumaya devam et

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Gündem

Ensar Vakfı, Süleyman Soylu’ya sahip çıktı: Her zamankinden daha fazla arkasındayız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde linç girişiminde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması yönündeki açıklamalarının neden olduğu iddia edilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun linç girişimi esnasında sığındığı evin ve makam aracının taşlanmasında Süleyman Soylu’nun toplum üzerinde oluşturduğu algının neden olduğu gerekçesiyle CHP’liler İçişleri Bakanı Soylu’yu istifaya davet etmişti.

Süleyman Soylu’ya yönelik istifa açıklamalarının ardından yurtlarında çocuk istismarı ile anılan Ensar Vakfı, Soylu’ya destek mesajı geldi. Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu, “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu aleyhine bir algı oluşturulması, hem çirkin bir yakıştırma hem de anlamsız bir tutumdur.” dedi.

Süleyman Soylu hakkında ülke için verdiği ölümcül mücadele verdiğini anlatan Topaloğlu, “CHP mensupları için sarf ettiği sözlerinin, bugünkü saldırının dayanağı olarak gösterilmesi ve Sayın Bakanımızın istifasının istenilmesi kabul edilemez bir durumdur. Vatandaşın cenaze anındaki doğal tepkisini siyasi kazanıma dönüştürme gayretleri geçmişte olduğu gibi yine sonuçsuz kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde, Bakan Süleyman Soylu’nun istifasını istemenin yanlışların en büyüğü olduğunu belirten Topaloğlu, “Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları ve dernekler olarak, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun her zamankinden daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor ve bunu tüm Türkiye’ye ilan ediyoruz.” dedi.

İstanbul halkının parası yıllarca Bilal’in vakıflarına aktarılmış

Okumaya devam et

Öne çıkanlar