Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Yandaş imasına alınganlık gösteren CNN Türk: İmamoğlu’nun medyayı tehdidini üzüntüyle takip ediyoruz

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) resmi olmayan seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Kartal Belediyesi’ni ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada yandaş medyanın taraflı haberciliğini eleştirdi.

31 Mart seçimleri öncesinde ve sonrasında birçok iktidar yanlısı medya kuruluşunun kendi açıklamalarına yer vermediğini vurgulayan Ekrem İmamoğlu, “Ama bazı aileler, bazı iş insanları var ki onlarca yıl ailelerinin büyüklerinin kurduğu asil mücadelelerle bugüne getirip taşıdıkları soyadları ile Türkiye’ye örnek olmuş iş insanları var. Ben onların patronluğunu yaptıkları medya kanallarında sesimin kısılmasını onlar adına değil, geçmişleri adına, babaları, anneleri adına bu ülkeye hizmet etmiş o insanlar adına üzüntüyle takip ediyorum” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun bu açıklamasını haberleştiren CNN Türk, “İmamoğlu’nun medyayı tehdidini üzüntüyle takip ediyoruz” başlığı ile vermesi sosyal medya da alay konusu oldu.

Rakiplerinin adına on kişinin konuştuğunu ve her birinin naklen verildiğini ifade eden Ekrem İmamoğlu, “Benim de onlara cevabım var beni niye göstermiyorsun? Ben basın açıklaması yapıyorum. Rakibin adına konuşanların cevabı yayınlanıyor ama benim açıklamam yayınlanmıyor. Benim söylediğimi toplum bilmezse, insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilirsin, böyle adalet olur mu?” diye konuştu.

İmamoğlu, “İsim veriyorum; NTV’yi Şahenk ailesini, Habertürk’ü, Ciner ailesini, CNN Türk’ü, Demirören ailesini takip ediyorum. Ailelerine ve geçmişten bugüne iş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum. Yoksa gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim ama saygı duyduğum için bunu söylemek zorundayım” ifadelerini kullandı.

CNN Türk’ün alay konusu olan haberine ilişkin sosyal medya paylaşımlarının bazıları şu şekilde;

CNN Türk’ten bir skandal daha! CHP’li adayın röportajı yayından kaldırıldı

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Genel

Sosyal medyada Egemen Bağış’a ‘Siyasi Onur’ ödülü tepkisi

Şoförünün maaşını yıllarca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ödettiği ortaya çıkan AKP eski milletvekili ve eski AB Bakanı Egemen Bağış’a Evos Angels adlı dijital derginin her yıl düzenlediği ‘Dijital Dünyanın Enleri’ ödül töreninde ‘Siyasi onur’ ödülü verilmesi sosyal medyada gündem oldu.

Gazetecilerden siyasetçilere ve iş adamlarına birçok sosyal medya hesabından Bağışa ‘siyasi onur’ adı altında ödül verilmesine sert tepki gösterildi.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI

Gazeteci Sedef Kabaş tepkisini twitter hesabından şu şekilde dile getirdi: ‘Rüşvet alana “Siyasi Onur” ödülü vermişler! Mafya olana da “En Başarılı İş İnsanı” ödülü verilmişti! Hırsızlık yapana “Siyasi Namus” Halka kin ve nefret aşılayana “Toplumsal Barış” İhaleye fesat karıştıranlara “Ekonomide Şeffaflık” Trollere de“Üstün Üslup” ödülü verilsin!

GENÇLERİN ALMAN VATANDAŞI OLMASINA ŞAŞIRMAYIN

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’da sosyal medyada tepki gösterenler arasında. Özkiraz twitter hesabından: ‘Egemen Bağış’a siyasi onur ödülü verildi. Fıkra bu kadar’ diye yazdı. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil de şu paylaşımıyla tepkisini gösterdi:’ Egemen Bağış’ın siyasi onur aldığı bir ülkede Gençlerin Alman vatandaşı olmak istemesine İmam Hatipli kızların deist olmasına Şaşırmayın Gençler Müslüman Türk kimliğinden kaçmıyor Bu değerleri kirletenlere benzemek istemiyor’

Okumaya devam et

Genel

23 Nisan canlı yayınında “Alman vatandaşı olmak istiyorum” dedi NTV sunucusu şoka girdi

Canlı yayında akademik planları sorulan lise öğrencisi Almanya’da tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince sunucu neye uğradığına şaşırdı.

Ntv de katıldığı 23 Nisan Coşkusu adlı programda lise öğrencisi Arife Vildan Bakar Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince program sunucusu Simge Fıstıkoğlu’na zor anlar yaşattı.

Genç Kıza ‘hayır’ diye tepki veren sunucu daha sonra gülerek durumu geçiştirmeye çalıştı.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar