Bizimle iletişime geçiniz

Genel

Erdoğan İstanbul’da seçimleri yenilerse Türkiye’nin rejimi tamamen değişir

31 Mart’ın tartışmaları son bulmak bilmiyor. YSK ve İmamoğlu’ndan flaş açıklamalar geldi. İmamoğlu, “İstanbul’da başkan benim” vurgusu yaptı. Büyükçekmece’de ise seçmene operasyon var.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU, HENÜZ AÇIKLANMAYAN FAKAT SONUCU BELLİ OLAN İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARIYLA İLGİLİ SON BİR AÇIKLAMA YAPTI VE YSK’YA SESLENDİ.

İMAMOĞLU; “16 MİLYON İSTANBULLU ÇOK ZAMAN KAYBETTİ, ŞEHRİN ÇÖZÜM BEKLEYEN BİRÇOK SORUNU VAR. BİZ DE BİR AN ÖNCE GÖREVİ DEVRALIP ŞEHRİN SORUNLARINA ODAKLANMAK İÇİN ACELE EDİYORUZ. TEK DERDİMİZ BU ŞEHRİN İNSANLARINA HİZMET ETMEK. ARTIK PARTİZANLIK DÖNEMİ BİTMİŞTİR, BİZİMLE BİRLİKTE İNSANA HİZMET DÖNEMİ BAŞLAMIŞTIR” DEDİ. AKP’NİN SEÇİMİ İPTAL ETTİRME OPERASYONU POLİS BASKINLARIYLA BAŞLADI. YENİDEN SAYIMLARDAN SONUÇ ÇIKMADI, İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’NUN TALİMATIYLA SANDIĞA YÖNELİK POLİS BASKINLARI BÜYÜKÇEKMECE’DEN BAŞLADI. YSK, AKP’NİN “BÜTÜN İSTANBUL OYLARI YENİDEN SAYILSIN” TALEBİNİ REDDETTİ. BUNUN ÜZERİNE AKP, ‘SONDAJ USULÜ’YLE 51 SANDIK BELİRLEDİ… PLANA GÖRE SANDIKLARIN BİRKAÇINDA ANORMAL OY DAĞILIMI ÇIKARSA AKP, OLAĞANÜSTÜ İTİRAZDA BULUNACAK… PROF. DR. AHMET İNSEL, AKP-MHP BLOĞUNUN DİKTATÖRLÜK İÇİN SON HAMLESİNE HAZIRLANDIĞINI SÖYLEDİ. “BUNDAN SONRAKİ HERHANGİ BİR SEÇİMDE, SEÇİMİ KAYBETMEYİ KABUL ETMEYEBİLECEĞİNİ SOMUT OLARAK GÖSTERDİLER” DEDİ. İL SEÇİM KURULU’NA MAZBATALARI ALMAK İÇİN BAŞVURUDA BULUNAN, HDP’NİN DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE 4 MERKEZ İLÇENİN SEÇİLMİŞ BELEDİYE EŞBAŞKANLARINA, MAZBATALARI VERİLMEDİ. 17-25 ARALIK RÜŞVET VE YOLSUZLUK SORUŞTURMASINDA GÖREV ALAN ESKİ EMNİYET MÜDÜRLERİNİN EŞLERİ VE KARDEŞLERİNİN YARGILANDIĞI DAVADA 12 İSME 6 YIL 3’ER AY HAPİS CEZASI VERİLDİ. DOLAR ALAN YİNE YAYA KALMADI. TÜİK VERİLERİ, YILLIK BAZDA EN FAZLA KAZANCI SAĞLAYAN YATIRIM ARACININ YÜZDE 42 İLE DOLAR OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU.

KANALIMIZA ABONE OLUN: https://bit.ly/2zC7pON

BOLD Medya yayınlarına destek için: https://www.patreon.com/BOLDmedya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Twitter: https://twitter.com/BOLDmedya

Instagram: https://www.instagram.com/boldmedya/

Facebook: www.facebook.com/MedyaBold/

Genel

Selam Bahara Yolculuk filminin ilham kaynağı Sevgi Karyağdı tek kişilik hücrede tutuluyor

Selam Bahara Yolculuk filmine ilhan olan Hizmet gönüllüsü Sevgi Karyağdı 31 aydır İzmir Şakran Cezaevi’nde bulunuyor. Son dönemde tek kişilik hücrede tutulan Karyağdı, Erdoğan’ın haşhaşi benzetmesine tepki göstermiş ve “Biz Başkurdistan’da üç yıl yaşadık. Rusya’da birçok şehir dolaştım. Vatana millete dine diyaneti dünya ve ahirete zarar verecek tek kelimemiz olmadı desin

BOLD- Selam Bahara Yolculuk filminin ilham kaynağı Sevgi Karyağdı Türkiye’deki 15 Temmuz sonra başlayan cemaat soruşturmaları kapsamında 31 ay önce tutuklandı. İzmir Şakran Cezaevi’nden bulunan Karyağdı, son dönemde gelen talimatla tek kişilik hücreye tutuluyor.

Vertigo, yüksek tansiyon hastası ve eli ile ayağından ameliyatlı olan Karyağdı, kendisine yapılan hücre cezasından dolayı geceleri uyuyamıyor. Hayatı Selam filmine konu olan Sevgi Karyağdı, “Ben bu yolda hem evlat hem de eş verdim toprağa” demişti.

“VATANA MİLLETE ZARAR VERECEK TEK KELİMEMİZ OLMADI”

15 Temmuz’dan sonra Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’nun hedef gösterdiği Sevgi Karyağdı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hizmet Hareketi için yaptığı ‘haşhaşi’ benzetmesine tepki göstermişti. Hizmet için Baş Kurdistan’a giden Sevgi Karyağdı Shaber’de programda zorlu yaşam mücadelesini anlatmış ve “Baş Kurdistan’da üç yıl yaşadık. İzmir’den oraya 4 günde gidebiliyorduk. Çocuklarım valizlerin üzerinde uyuyarak büyüdü. Rusya’da birçok şehir dolaştım. Bir kişi çıksın ve vatana millete dine diyaneti dünya ve ahirete zarar verecek tek kelimemiz oldu desin. Herkes vicdanına sorsun bunları biz ne için yapalım!” demişti.

“FİLM SADECE BENİM HİKAYEMİ DEĞİL, HEPİMİZİN SEVDASINI ANLATIYOR”

Yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı, başrollerinde Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Merve Sevi ve Mert Yavuzcan ile Kırgız oyuncular Mıktıbek Apazov, Egemberdi Bekboliev, Nazira Aitbekova’nın yer aldığı Selam Bahara Yolculuk filminin 2015 yılında gösterime girmişti.

Filmin galasında konuşan Sevgi Karyağdı, “Film sadece benim değil, bizim hayatımızı anlatıyor, hepimizin sevdası. Filmde gördüklerinizin hepsini biz yaşadık. Ama şu anda bitmiş mi, hala şu anda yaşayan kardeşlerimiz yok mu? Afrika’daki kardeşlerimize bakın ne şartlarda hizmet ediyorlar. Peki bunda beklentimiz nedir? Daha güzel bir dünya için, her yerden herkesi severek, yaratılanı yaratandan ötürü sevip herkesin mutlu ve mesut yaşaması için. Ben kardeşlerimi seyrederken Hocamızın dediği gibi, ‘Kimimiz toprak altında, kimimiz toprak üstünde hey gidi günler’ dedim. Filmde gördüğünüz her şeyi bizler yaşadık. Filmdekiler yaşadıklarımızın bir kısmı. Ama şunu da özellikle söylemeliyim, bu sadece benim değil hepimizin sevdası bu. Film çok güzel olmuş, ellerine emeklerine sağlık benim güzel kardeşlerimin.” demişti.

Okumaya devam et

Genel

AKP’nin ‘fetvacısı’ da isyan etti: Zenginleşen ‘dindarlar’ lüks ve israfta dinsizleri fersah fersah geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen ve AKP çevrelerince görüşleri bir fetva olarak algılanan Hayrettin Karaman, dindarların zenginlikle imtihanını eleştirdi.

Karaman, Yeni Şafak’taki yazısında, “Eline para geçen, zengin ‘dindarlar’, lüks ve israfta dinsiz olanları ‘fersah fersah’ geçti” yorumunu yaptı.

Kahraman şöyle dedi: “Eline para geçen ve zengin olan ‘dindarlar(, lüks ve israfta dinsiz veya dini hayatı gevşek/kusurlu olanları fersah fersah geçtiler.”

ÖRTÜLÜ AÇIKLAR

“Müslümanca örtünmenin içtimai hayata katılmaya engel olmaması için yıllarca mücadele ettik, değerli bedeller ödendi, sonunda engeller kalktı, bu defa da sözde örtünenler “örtülü açıklar” nitelemesinin örneği haline geldiler” diyen Karaman, son yıllarda okullara Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve İslam Bilgisi derslerinin konduğunu hatırlattı.

Karaman, “Yüzde 99’u Müslüman olan bu ülkede bu dersleri seçen insan sayısının azlığı ibretlik bir olaydır” dedi. Başörtüsü engelinin kalktığını da belirten İslamcı yazar, “Bu defa da sözde örtünenler ‘örtülü açıklar’ nitelemesinin örneği haline geldiler” görüşünü dile getirdi.

KAMU OTORİTESİ YETKİLERİNİ KÖTÜYE KULLANIYOR

Karaman, eleştirilerini şöyle sürdürdü: “Birçok ‘dindar’ işadamının işyerinde Müslümanca düzen, hakkını verme ve liyakati gözetme yok. Birçok ‘dindar’ (böyle görünen ve bilinen) olup kamu otoritesi kullanan kimsenin elindeki imkân ve yetkiyi kötüye kullandığına dair pek çok örnek var.”

Ensar Vakfı, Süleyman Soylu’ya sahip çıktı: Her zamankinden daha fazla arkasındayız

Okumaya devam et

Genel

TBMM’de ekmek hazımsızlığı: Mansur Yavaş başkan olunca Halk Ekmeği alımı durduruldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) lokantasına alınan ekmeklerin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek’ten satın alınmasına son verildiği ortaya çıktı.

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasının ardından TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Halk Ekmek’te alımı durdurduğu öğrenildi.

TBMM’nin lokantasındaki değişikliği sosyal medya hesabından duyuran İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Erozan, “Mansur Yavaş’ın Ankara Belediye Başkanı olmasıyla birlikte ekmek tedarikinin el değiştirdiğine ilişkin belirtiler var.” yorumunda bulundu.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar