Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gladyo’nun 2 numarası mı? “

Gazeteciler, bir haftadır açıklama yapmayan AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın peşinde. Ancak kayıp Yıldırım’ın ne zaman kamuoyunun huzuruna çıkacağı ise şimdilik merak konusu.

Seçmenlere yönelik polis baskınlarıyla gündeme getirilen Büyükçekmece’de akp’li adayın 11 yakınının aynı evde kaydı çıktı. İmamoğlu, “herhalde ev bulamamışlar” dedi. Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar ile Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek arasında yaşanan Ekrem İmamoğlu polemiği istifa getirdi.

Ekrem İmamoğlu için “bir Amerikan projesi” diyen Perinçek’e tepki gösteren Önkibar, “ne oldu da gladyo’nun 2 numarası Erdoğan’a destek veriliyor” diye sordu. Yavuz Sultan Selim ve Osman Gazi köprüleri, Avrasya tüneli, İstanbul İzmir ve kuzey Marmara otoyolları… bunlar, AKP’nin mega projeleri…

Bu projelere 2018 yılı için verilen geçiş garantileri karşılığı işletmeci firmalara gelecek hafta 3 milyar 650 milyon lira ödeme yapılacak. Hukuku ayaklar altına alan AKP hükümeti, yurt dışından getirdiği “kaynağı meçhul” parayla krizden çıkmaya çalışıyor. 2018’de 21,1 milyar dolar, bavullarla Türkiye’ye getirilmişti.

Aynı yolla 2019 yılının ilk iki ayında 1,6 milyar dolar “kaynağı meçhul” para girişi oldu. Milli Görüş cephesinde kılıçlar çekildi. Erbakan’ın çocukları, saadet partisi genel merkezi’ne haciz gönderdi.

Fatih Erbakan seçimlerde AKP’yi desteklediğini ilan etmişti. Babasında bylock olduğu gerekçesiyle kızına 6 yıl 3 ay ceza verildi. 24 yaşındaki hemşire kızı Feriha Zeynep Yüce’nin karartılan hayatına annesi Şaduman Yüce anlattı. YSK’nın, KHK ile ihraç edilen seçilmiş belediye eş başkan adaylarına mazbata verilmeyeceğine yönelik açıklamasına HDP’den sert tepkiler geliyor.

Parti sözcüsü Saruhan Oluç, “YSK Türkiye’nin büyük bir kaosa sürüklenmesi için adım atmaktadır” dedi. Sudan’da hayat pahalılığı gerekçesiyle başlayan protestolar, 30 yıldır devlet başkanı olan Ömer El-Beşir’in istifasını getirdi. Protestoculara asker de destek verdi.

İngiltere polisi, 2012 yılından beri Londra’daki Ekvator Büyükelçiliği’nde yaşayan wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ı gözaltına aldı.

Gündem

Çocuk istismarlarını protesto eden mahalleliye polis müdahalesi

Küçükçekmece’de yaşana çocuk istismarlarını protesto eden Kanarya mahallesi sakinlerine polis TOMA’larla müdahale etti

İlçede ardada yaşanan çocuk istismarları mahalle sakinlerini sokağa döktü. Failllerin biran önce yakalanıp cezalandırılmasını isteyen mahalle sakinleri akşam saatlerinde de eylemine devam etti. Mahalleliler, “Hak, hukuk, adalet”, “Susma haykır istismara hayır” sloganları ile sokaklarda yürüdü.

İlçede gerçekleşen olayların faillerinin bulunması için protesto yapan mahalleliye polis TOMA ile müdahale etti.

Okumaya devam et

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Gündem

Ensar Vakfı, Süleyman Soylu’ya sahip çıktı: Her zamankinden daha fazla arkasındayız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’taki şehit cenazesinde linç girişiminde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması yönündeki açıklamalarının neden olduğu iddia edilmişti.

Kılıçdaroğlu’nun linç girişimi esnasında sığındığı evin ve makam aracının taşlanmasında Süleyman Soylu’nun toplum üzerinde oluşturduğu algının neden olduğu gerekçesiyle CHP’liler İçişleri Bakanı Soylu’yu istifaya davet etmişti.

Süleyman Soylu’ya yönelik istifa açıklamalarının ardından yurtlarında çocuk istismarı ile anılan Ensar Vakfı, Soylu’ya destek mesajı geldi. Ensar Vakfı Trabzon Şube Başkanı Ömer Topaloğlu, “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu aleyhine bir algı oluşturulması, hem çirkin bir yakıştırma hem de anlamsız bir tutumdur.” dedi.

Süleyman Soylu hakkında ülke için verdiği ölümcül mücadele verdiğini anlatan Topaloğlu, “CHP mensupları için sarf ettiği sözlerinin, bugünkü saldırının dayanağı olarak gösterilmesi ve Sayın Bakanımızın istifasının istenilmesi kabul edilemez bir durumdur. Vatandaşın cenaze anındaki doğal tepkisini siyasi kazanıma dönüştürme gayretleri geçmişte olduğu gibi yine sonuçsuz kalacaktır.” ifadelerini kullandı.

Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde, Bakan Süleyman Soylu’nun istifasını istemenin yanlışların en büyüğü olduğunu belirten Topaloğlu, “Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları ve dernekler olarak, Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun her zamankinden daha fazla arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyor ve bunu tüm Türkiye’ye ilan ediyoruz.” dedi.

İstanbul halkının parası yıllarca Bilal’in vakıflarına aktarılmış

Okumaya devam et

Öne çıkanlar