Bizimle iletişime geçiniz

Medya

Berat Albayrak’a “istifa et” çağrısında bulunan yazar, gazeteden kovuldu

Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP) yakınlığı ile bilinen Milat Gazetesi, ekonomi politikaları nedeniyle eleştirdiği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a istifa çağrısında bulunan Hüsamettin Aslan’ın yazılarına son verdi.

Gazete yönetimi tarafından kovulan Hüsamettin Aslan, “Türkiye’de Ak Parti tabanında yüksek sesle dile getirilen aile içi yapılaşma, bir şekilde sokağa kadar düşmüş durumda” yorumunda bulundu.

Sosyal medya hesabından Milat gazetesindeki yazılarına son verildiğini duyuran Aslan, “Milat Gazetesi’ndeki yazılarıma sosyal medyada paylaştığım ‘Berat Albayrak İstifa etmeli’ tahlilinden ötürü artık yazılarıma son verilmiştir. Bugüne kadar, 4,5 yıldır görüşlerimi ifade etmemize olanak sağlayan Milat Gazetesi ailesine teşekkür ederim. Yazdıklarımın arkasındayım.” dedi.

Yandaş Turkuvaz Medya’ya “kanuna uyun” diyen RTÜK bürokratı görevden alındı

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Genel

Sosyal medyada Egemen Bağış’a ‘Siyasi Onur’ ödülü tepkisi

Şoförünün maaşını yıllarca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ödettiği ortaya çıkan AKP eski milletvekili ve eski AB Bakanı Egemen Bağış’a Evos Angels adlı dijital derginin her yıl düzenlediği ‘Dijital Dünyanın Enleri’ ödül töreninde ‘Siyasi onur’ ödülü verilmesi sosyal medyada gündem oldu.

Gazetecilerden siyasetçilere ve iş adamlarına birçok sosyal medya hesabından Bağışa ‘siyasi onur’ adı altında ödül verilmesine sert tepki gösterildi.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI

Gazeteci Sedef Kabaş tepkisini twitter hesabından şu şekilde dile getirdi: ‘Rüşvet alana “Siyasi Onur” ödülü vermişler! Mafya olana da “En Başarılı İş İnsanı” ödülü verilmişti! Hırsızlık yapana “Siyasi Namus” Halka kin ve nefret aşılayana “Toplumsal Barış” İhaleye fesat karıştıranlara “Ekonomide Şeffaflık” Trollere de“Üstün Üslup” ödülü verilsin!

GENÇLERİN ALMAN VATANDAŞI OLMASINA ŞAŞIRMAYIN

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’da sosyal medyada tepki gösterenler arasında. Özkiraz twitter hesabından: ‘Egemen Bağış’a siyasi onur ödülü verildi. Fıkra bu kadar’ diye yazdı. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil de şu paylaşımıyla tepkisini gösterdi:’ Egemen Bağış’ın siyasi onur aldığı bir ülkede Gençlerin Alman vatandaşı olmak istemesine İmam Hatipli kızların deist olmasına Şaşırmayın Gençler Müslüman Türk kimliğinden kaçmıyor Bu değerleri kirletenlere benzemek istemiyor’

Okumaya devam et

Genel

23 Nisan canlı yayınında “Alman vatandaşı olmak istiyorum” dedi NTV sunucusu şoka girdi

Canlı yayında akademik planları sorulan lise öğrencisi Almanya’da tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince sunucu neye uğradığına şaşırdı.

Ntv de katıldığı 23 Nisan Coşkusu adlı programda lise öğrencisi Arife Vildan Bakar Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince program sunucusu Simge Fıstıkoğlu’na zor anlar yaşattı.

Genç Kıza ‘hayır’ diye tepki veren sunucu daha sonra gülerek durumu geçiştirmeye çalıştı.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar