Bizimle iletişime geçiniz

Medya

CNN şikayetlere rağmen CNNTürk konusunda adım atmıyor

Taraflı yayın gerekçesiyle CNNTürk, marka sahibi CNN’e şikayet edildi. Ancak CNN, Türkiye’den CNNTürk’ün gönderdiği delillerle ikna olmuş.

Doğan Medya’nın Demirören Grubu’na satışı sonrası yayın çizgisiyle eleştirilerin odağına oturan CNN Türk’le ilgili yeni gelişmeler yaşandı. CHP tarafından da CNN’e şikayet edilen CNN Türk’ün çalışanlarına, CNN tarafından eğitim verileceği ortaya çıktı.

CNN, yeni bir ekip görevlendirerek, CNN Türk çalışanları ile Türkiye’de beraber çalışarak, onların CNN standartlarına uymaları için uğraşı vereceklerini açıkladı.

‘BİZE TEMİNAT VE KANIT SUNDULAR’

Açıklamaya göre, CNN, CNN Türk ile irtibat halinde ve açıklama şöyle devam ediyor:

“CNN Türk ile irtibat halindeyiz ve bize Türk seçimleri hakkında dengeli bir yayın yapmak adına bütün gayretlerini sarf ettiklerine dair teminatlar ve kanıtlar sundular.” (Ahval)

Okumaya devam et

Gündem

AKP’lilerin uyuşturucuyla mücadeleyi reddetmesini yandaş yorumcu böyle savundu

Kanal A Haber’in yorumcusu Prof.dr. Bünyamin Bezci ‘CHP uyuşturucu ile mücadele derken uyuşturucuyu teşvik ediyor’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında CHP’li üyelerin verdiği uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması yönündeki tasarı AKP ve MHP’li üyelerin red oyu vermesiyle kabul edilmedi. Tasarının reddedilmesi sosyal medyada dün gecenin en çok konuşulan gündemlerinden oldu. Televizyon programlarında da tartışılan konuyla ilgili en enterasan yorum yandaş haber kanalı A Haber’de yorumcu Prof.Dr. Bünyamin Bezci’den geldi. Bezci CHP’nin aslında uyuşturucu ile mücadele diyerek uyuşturucuyu teşvik ettiğini söyledi.

Okumaya devam et

Genel

Sosyal medyada Egemen Bağış’a ‘Siyasi Onur’ ödülü tepkisi

Şoförünün maaşını yıllarca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ödettiği ortaya çıkan AKP eski milletvekili ve eski AB Bakanı Egemen Bağış’a Evos Angels adlı dijital derginin her yıl düzenlediği ‘Dijital Dünyanın Enleri’ ödül töreninde ‘Siyasi onur’ ödülü verilmesi sosyal medyada gündem oldu.

Gazetecilerden siyasetçilere ve iş adamlarına birçok sosyal medya hesabından Bağışa ‘siyasi onur’ adı altında ödül verilmesine sert tepki gösterildi.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI

Gazeteci Sedef Kabaş tepkisini twitter hesabından şu şekilde dile getirdi: ‘Rüşvet alana “Siyasi Onur” ödülü vermişler! Mafya olana da “En Başarılı İş İnsanı” ödülü verilmişti! Hırsızlık yapana “Siyasi Namus” Halka kin ve nefret aşılayana “Toplumsal Barış” İhaleye fesat karıştıranlara “Ekonomide Şeffaflık” Trollere de“Üstün Üslup” ödülü verilsin!

GENÇLERİN ALMAN VATANDAŞI OLMASINA ŞAŞIRMAYIN

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’da sosyal medyada tepki gösterenler arasında. Özkiraz twitter hesabından: ‘Egemen Bağış’a siyasi onur ödülü verildi. Fıkra bu kadar’ diye yazdı. Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil de şu paylaşımıyla tepkisini gösterdi:’ Egemen Bağış’ın siyasi onur aldığı bir ülkede Gençlerin Alman vatandaşı olmak istemesine İmam Hatipli kızların deist olmasına Şaşırmayın Gençler Müslüman Türk kimliğinden kaçmıyor Bu değerleri kirletenlere benzemek istemiyor’

Okumaya devam et

Genel

23 Nisan canlı yayınında “Alman vatandaşı olmak istiyorum” dedi NTV sunucusu şoka girdi

Canlı yayında akademik planları sorulan lise öğrencisi Almanya’da tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince sunucu neye uğradığına şaşırdı.

Ntv de katıldığı 23 Nisan Coşkusu adlı programda lise öğrencisi Arife Vildan Bakar Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istediğini belki bu sayede Alman vatandaşı olabileceğini söyleyince program sunucusu Simge Fıstıkoğlu’na zor anlar yaşattı.

Genç Kıza ‘hayır’ diye tepki veren sunucu daha sonra gülerek durumu geçiştirmeye çalıştı.

Okumaya devam et

Öne çıkanlar