Bizimle iletişime geçiniz

Medya

“Troliçe” AKP’li trollerin açtığı “#OsmanAmcaYalnızDeğildir” etiketine sahip çıktı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) sosyal medyada gündem oluşturmak amacıyla maaşlı olarak çalıştırdığı ifade edilen sahte hesaplar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’e “#OsmanAmcaYalnızDeğildir” etiketiyle destek verdi.

Özellikle muhalefete yönelik sert ifadelerin yer aldığı AKP’li trollerin paylaşımını yaptığı  “#OsmanAmcaYalnızDeğildir” etiketine Sabah Gazetesi Yazarı Hilal Kaplan sahip çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı linçe yönelik tek bir eleştiride bulunmayan Hilal Kaplan, olaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’un “Kılıçdaroğlu’na tepki gösterenlere ‘organize suç şebekesi’ muamelesi yapmak doğru değildir. Oradakiler kahraman şehidimize karşı son vazifelerini yerine getirmek için bir araya gelmiş şehit yakınlarıydı” mesajını paylaştı.

AKP’nin Troliçesi olarak belirtilen Hilal Kaplan, Kılıçdaroğlu’na saldıran Osman Sarıgün’e destek amaçlı açılan etikete şu mesajıyla sahip çıktı, “Cumhuriyet Savcımız Kiraz’ı makam odasında şehit edenler için “Biz de sizi seviyoruz” diye tt kasanlar, #OsmanAmcaYalnızDeğildir etiketine saldırıyor. PKK insanlarımızı katledince “Şiddet nerden gelirse gelsin” diyen orta yolcularının da ağzı açılmış, hedef gösterip asıp kesiyor.” dedi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında AKP’li trollerden dert yanmıştı. Arınç konuşmasının devamında “Bizim cenahta başörtülü troller var bunlara ‘troliçe‘ deniyor” demişti. Bu açıklamanın hemen ardından “Troliçe” ifadesini üzerine alan Hilal Kaplan, Arınç’ı hedef alan paylaşımlarda bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu’nun sığındığı evi “Yakın” diye bağıran kadın gözaltına alındı

Medya

CNN, CNN Türk’ün kulağını çekti: Bize güvence verdiler

İngiliz gazetesi Financial Times İmamoğlu ile yaptığı söyleşide CHP’li adayın CNN Türk’te katıldığı ve yayın kesintisi tartışmalarına konu olan Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız Bölge’ programı da gündeme geldi.

Programla ilgili ”Keşke İstanbul hakkında konuşabilme şansım olsaydı” diyerek televizyon kanalını eleştiren İmamoğlu, daha önce de programda kendisini yakın plan çeken dört kameramanın işine son verildiğini öne sürmüştü. İmamoğlu, “CNN, Türkiye’de adını taşıyan kuruluşun davranışlarını ve nasıl haberler yaptığını takip etmeli” diye konuştu.

Financial Times haberinde İmamoğlu’nun eleştiri ve iddialarına ilişkin CNN Türk ve CNN yetkililerinin görüşlerine de yer verdi.

CNN Türk yetkilisi şöyle konuştu: ”Maalesef siyasi partiler ve figürler daha fazla oy kazanmak ve destekçilerini konsolide etmek için ana akım medyayı kullanıyorlar.”

Kanalı eleştirenlerin gazeteci değil, ‘aktivist’ olduğunu savunan CNN Türk yetkilisi, ”Bizi eleştiren meslektaşlarımız tarafsızlığını kaybetmiştir. Bu suçlamaları reddediyoruz, tavizsiz ve dengeli pozisyonumuzu koruyoruz. Biz adil ve tarafsızız” dedi.

CNN: CNN Türk yönetimi bize güvence verdi

CNN yetkilisi ise şöyle konuştu: ”CNN Türk, Türk seçimlerine dengeli bir şekilde yaklaşılması için her türlü çabayı gösterdiğine dair güvence verdi ve kanıt sağladı. Yayın politikası ve içerik ile ilgili CNN Türk ile düzenli iletişim halindeyiz.”

CNN Türk’te İmamoğlu’nu çeken 4 kameramanı kovdular iddiası

Okumaya devam et

Medya

Financial Times: CNN, CNN Türk’ün yayınları nedeniyle zor durumda

Financial Times, CNN’in, isim haklarını kullanarak Türkiye’de yayın yapan CNN Türk sebebiyle bir tartışmanın içine çekildiğini gündeme getirdi.

FT’nin Türkiye muhabiri Laura Pitel, CNN Türk’ün son dönemdeki yayınlarıyla kamuoyunda tarafsızlığını kaybettiğini, Türkiye’deki bu tartışmaların ABD’de basın özgürlüğünün en büyük destekçilerinden Time Warner şirketinin sahibi olduğu CNN’i zor bir durumda bıraktığını belirtti.

Haberinde CNN Türk’ün geçen sene hükümete yakınlığıyla bilinen Demirören ailesi tarafından alındığını hatırlatan Pitel, muhalefetin CNN Türk’ün artık tarafsız olmadığını düşündüğünü ifade etti.

Türkiye’de muhalefetten bazı isimler CNN Türk’ün CNN’in yayın ilkelerine uymadığını iddia ederek şirketten isim haklarının kullanımını engellemesi talebinde bulunmuştu.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Organizasyonu da 24 Haziran seçimlerinde CNN Türk’ün tarafsız değil, hükümete yakın durduğunu belirtmişti.

CNN, “CNN Türk bağımsız bir kanal olsa da kullandığı isim hakları gerekçesiyle bazı standartlara uymalıdır” açıklamasında bulunmuştu. CNN’in sözcüsü iddiaların ardından yaptığı açıklamada, “CNN Türk bize seçimlerde tarafsız yayın yapmaya çalıştığına dair temenni verdi ve kanıt sundu. CNN Türk ile yayınlarımız ve editoryal işlemlerimiz hakkında düzenli temas halindeyiz” demişti.

 

 

Okumaya devam et

Medya

CNN Türk’te İmamoğlu’nu çeken 4 kameramanı kovdular iddiası

Uğur Dündar ile ‘Halk Arenası’ na katılan Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’la katıldığı olaylı programı çeken kameramanlarının kovulduğunu söyledi. Kanal açıklama yaptı.

İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu Sözcü Tv’de Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Halk Arenası’ programına konuk oldu. İmamoğlu burada son katıldığı CNN Türk’teki Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında kameraman olarak çalışan 4 kişinin işinden kovulduğunu söyledi. İmamoğlu, Tarafsız Bölge’de kendini çeken kameramanlara elindeki İBB’ye ilişkin bilgiler bulunan tabloları göstererek “Benden çok bunları çekim daha önemli” diyerek yakın plan verilmesini istemişti. CNN Türk’ten iddialara ilişkin henüz bir açıklama gelmedi. Program sunucusu Uğur Dündar da kovulan kameramanlara sahip çıktı. Dündar, 4 kameramanın gelip Sözcü Tv’de işbaşı yapabileceklerini duyurdu.

KANAL’DAN YALANLAMA

CNN Türk televizyonu, Ekrem İmamoğlu’nun Sözcü Tv’de açıkladığı, 4 kameraman iddiasına sosyal medyadan cevap verdi. Kanaldan yapılan açıklamada ‘Tarafsız Bölge programının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir’ denildi. Açıklananın tamamı şöyle: ‘Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuzda görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır. CNN TURK’e hizmet veren Özkan Prodüksiyon’un açıklaması saygıyla duyurulur’

Okumaya devam et

Öne çıkanlar